05:04 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Centrinio banko duomenimis, Lietuvos finansinių technologijų sektoriuje jau veikia per 110 licencijas turinčių bendrovių ir pagal jų skaičių Lietuva Europos Sąjungoje nusileidžia tik Didžiajai Britanijai

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Nerimaudamos dėl "Brexit" keliamo nestabilumo, dešimtys finansinių technologijų  bendrovių kreipėsi į Lietuvos banką, prašydamos išduoti veiklos licencijas, kurios suteiktų galimybę veikti Europos Sąjungos  rinkoje, rašoma leidinyje "France24".

  Centrinio banko duomenimis, Lietuvos finansinių technologijų sektoriuje jau veikia per 110 licencijas turinčių bendrovių ir pagal jų skaičių Lietuva Europos Sąjungoje nusileidžia tik Didžiajai Britanijai. Dar 61 prašymas svarstomas.

  Prašymų antplūdį skatina spartus jų nagrinėjimo procesas ir nuogąstavimai, kad, Didžiajai Britanijai kovo 29 dieną pasitraukus iš ES, Britanijos licencijas turinčios bendrovės gali netekti teisių teikti mokėjimo ar e. pinigų paslaugas ES klientams.

  Lietuvai jau pavyko pritraukti žinomų tarptautinių įmonių, pavyzdžiui, neseniai savo mokėjimų bendroves Lietuvoje įregistravo "Google" ir Didžiosios Britanijos skaitmeninis bankas "Revolut".

  Šių metų sausio pradžioje Vyriausybė pritarė priemonių planui, kuriuo siekiama skatinti finansinių technologijų sektoriaus plėtrą. Jame numatoma toliau gerinti teisinę aplinką, didinti FinTech produktų ir paslaugų paklausą, ypač daug dėmesio skirti rizikoms (galimam pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, pažeidimams, susijusiems su vartotojų apsauga) valdyti. Šiemet numatyta tobulinti asmens tapatybės nustatymo būdus, įsteigti tarptautinį 16+1 šalių FinTech koordinavimo centrą, parengti ekosistemos, skirtos atsiskaityti negrynaisiais pinigais ugdymo įstaigose, koncepciją, ir kiti darbai.

  Dar šia tema

  Finansų ministras: siekiame, kad Lietuva taptų Fintech tarptautiniu centru
  Grybauskaitė reklamuoja Lietuvą Kinijai kaip "Fintech" lyderę Europoje
  Islandijos "fintech" įmonė steigia būstinę Vilniuje
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Lietuvos centrinis bankas

  Svarbiausios temos