09:31 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)
  100

  Valdžia stengiasi paversti Lietuvą "Fintech" buveine, o JK pasitraukimas iš ES padidina tokias galimybes

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Dešimtys finansinių technologijų ("Fintech") bendrovių kreipėsi į Lietuvos banką, prašydamos išduoti veiklos licencijas, kurios suteiktų galimybę veikti Europos Sąjungos (ES) rinkoje, praneša agentūra "France Presse" su nuoroda į Lietuvos banką.

  Antradienį agentūrai AFP Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pareiškė, kad šiemet Lietuva planuoja sulaukti beveik 100 prašymų.

  Centrinio banko duomenimis, Lietuvos "Fintech" sektoriuje jau veikia per 110 licencijas turinčių bendrovių ir pagal jų skaičių Lietuva Europos Sąjungoje užima antrąją vietą ir nusileidžia tik Didžiajai Britanijai. Dar 61 prašymas svarstomas.

  "Fintech" įmonių prašymų antplūdį skatina jų greitas apdorojimas Lietuvoje, taip pat tai, kad jau kovo pabaigoje Britanijoje išduotos licencijos nebegalios, ir įmonės negalės aptarnauti klientų ir teikti jiems internetines paslaugas.

  ""Brexitas" neabejotinai skatina ES valstybėse ieškoti vietų, kur įsikurti ir gauti licencijas", — pareiškė Jurgilas.

  Kaip primena AFP, ne taip seniai dėl "Brexit" Lietuvoje savo veiklą ėmė plėsti JAV interneto milžinė "Google" ir Didžiosios Britanijos skaitmeninis bankas "Revolut".

  Pasak Jurgilo, Lietuvos bankas ėmėsi priemonių užkirsti kelią naujų "Fintech" įmonių neteisėtai veiklai ir pinigų plovimui. Visų pirma, centrinis bankas įsteigė naują elektroninių pinigų kontrolės skyrių.

  Be to, anot Jurgilo, Lietuvos bankas yra ypač atsargus su asmenimis, kurie turi ryšių su mažai apmokestinamomis šalimis.

  Anksčiau laikraščio "The Guardian" apžvalgininkas Patrikas Kolinsonas teigė, kad Lietuvos bankas aktyviai kviečia "Fintech" įmones, kurios nori likti Europos rinkoje net ir po "Brexit", tačiau tokie veiksmai gali sukelti bankų krizę visoje Europos Sąjungoje.

  Pasak Kolinsono, Lietuva toli gražu nėra turtingiausia ar daugiausia gyventojų turinti ES šalis, tačiau netgi Centrinis šalies bankas "reklamuoja" valstybę "Fintech" sektoriuje.

  Straipsnio autoriaus nuomone, jei padėtis būtų susijusi tik su Lietuva, šis klausimas niekam nerūpėtų. Tačiau, kai tik "startuoliai" gauna Lietuvos banko licenciją, pagal taisykles jie gali dirbti bet kurioje Europos Sąjungos vietoje. Tokiai situacijai įtakos turi oficialiai neegzistuojanti Europos indėlių draudimo sistema (EDIS).

  Dėl šios priežasties finansinių sunkumų atveju "Fintech" įmonės turės sanuoti Lietuvą, kurios finansiniai pajėgumai yra labai riboti. Kaip pabrėžė Kolinsonas, klientas visuomet turėtų susirūpinti, kas atsitiks su jo pinigais finansinės krizės atveju.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (196)

  Dar šia tema

  Lietuviai bijo prarasti darbą ir ryšius su savo šeimomis dėl "Brexit"
  Tegai:
  Fintech, Brexit, Lietuva

  Svarbiausios temos