05:15 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Pagrindinė problema, ribojanti verslo plėtrą, — kvalifikuoto personalo trūkumas

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Šiemet 97 proc. Lietuvos įmonių vadovų planuoja kelti algas savo darbuotojams, rodo "PwC" apklausos duomenys.

  Didžioji dalis bendrovių — 41 proc.— darbo užmokestį didins iki 10 proc. ir tik 4 proc. planuoja išlaikyti tą patį atlyginimų lygį.

  "Lietuvos ir kitų Baltijos šalių vadovams talentų trūkumas kaip ir ankstesniaisiais metais išlieka esmine verslo plėtrą ribojančia problema. Šių metų apklausa parodė, kad besitęsiantis atlyginimų didinimas siekiant išlaikyti darbuotojus, pradeda kelti grėsmę Lietuvos įmonių konkurencingumui", — sakė Rimvydas Jogėla, "PwC" vadovaujantis partneris Lietuvoje.

  Kaimyninių Latvijos ir Estijos įmonių vadovai taip pat planuoja kelti atlyginimus ir talentų trūkumą įvardina kaip itin aktualią problemą. Tai paaiškėjo, "PwC" atlikus verslo įmonių vadovų apklausą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Apklausoje dalyvavo 160 didžiausių bendrovių vadovų.

  86 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos įmonių vadovų mano, kad rasti darbuotojus tapo sunkiau, ir tik 3,5 proc. teigia, kad tapo lengviau. Latvijoje ši problema dar didesnė — 93 proc. mano, jog pritraukti žmones į savo verslo sektorių tapo sudėtingiau. Estijoje šis klausimas taip pat aktualus (75 proc. sako, kad įdarbinti darosi sunkiau).

  Pasak Rimvydo Jogėlos, Lietuvos ir kaimyninių šalių vadovų lūkesčiai dėl ekonomikos augimo artimiausiu metu vieni pesimistiškiausių, lyginant pasauliniu mastu. Tikėtina, kad tai gali neigiamai veikti investicijas į verslo plėtrą. Jei taip nutiktų, Baltijos šalių augimas galėtų lėtėti ir dėl šio veiksnio.

  Vertindami pasaulines tendencijas, 40 proc. apklaustų Lietuvos įmonių vadovų teigia, kad ekonomika sulėtės, 43 proc. mano, kad ekonomikos augimas liks toks pat, ir tik apie 17 proc. prognozuoja gerėjimą.

  Pranešime pabrėžiama, kad lietuvių vertinimas yra vienas pesimistiškiausių pasaulyje, nors ne toks pesimistiškas kaip kaimynų Estijoje (tik 8 proc. tikisi gerėjimo). Latvijos įmonių vadovai šiek tiek optimistiškesni — 20 proc. tikisi ekonomikos augimo. 42 proc. pasauliniame tyrime dalyvavusių aukščiausio lygio vadovų mano, kad pasaulio ekonomikos augimas spartės (Vakarų Europa — 38 proc.). Kita vertus, šis rodiklis taip pat kritęs.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Neverta laukti sugrįžtančiųjų: beveik ketvirtadalis lietuvių neketina grįžti
  Planuojama ugniagesių atlyginimus padidinti 100 eurų "į rankas"
  Vyriausybė paskelbė, kiek nuo sausio padidės pedagogų atlyginimai
  Tegai:
  Baltijos šalys, Lietuva, verslas, atlyginimai, atlyginimas

  Svarbiausios temos