23:09 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Nord Stream-2 statyba

  "OMV" vadovas paskelbė Ukrainos "dujų monopolijos" pabaigą

  © Photo: Nord Stream 2 / Thomas Eugster
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
  5710

  Kaip pažymėjo Zelė, "Nord Stream-2" žymiai sumažina Kijevo gebėjimą daryti įtaką dujų kainoms

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Ukraina ir Lenkija kritikuoja projektą "Nord Stream-2", nes baiminasi prarasti savo ekonominę naudą, pareiškė Austrijos naftos ir dujų koncerno "OMV" vadovas Raineris Zelė interviu laikraščiui "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

  Kaip pažymėjo Zelė, Kijevo ir Varšuvos kritika dujotiekiui, statomui Baltijos jūros dugne, ir pareiškimai apie neva didėjančios Europos priklausomybės nuo Rusijos dujų yra nulemti akivaizdžių priežasčių. Pagrindinė iš jų yra "ekonominis mokesčių už dujų tranzitą interesas".

  Zelė priminė, kad dėl "Nord Stream-2" Rusijos dujų tiekimo apimtys Vokietijai padidės. Tai, pasak "OMV" vadovo, pastatys sukels Rytų Europos šalims keblumų, nes "jos negalės reikalauti pernelyg didelių kainų už dujų tranzitą per dujotiekius "Jamal" ir "Družba"".

  Pasak vadovo, pokyčiai, kuriuos atneš "Nord Stream-2" įgyvendinimas, konkurencijos požiūriu yra sveikintini, nes "praėjo Ukrainos monopolinės padėties laikai". Kita vertus, Ukraina nebus apleista, nes Berlynas, kaip moderatorius, siekia, kad vyktų Maskvos ir Kijevo derybos dujų klausimu.

  Be to, "OMV" taip pat suinteresuotas išlaikyti visus dujų tranzito maršrutus, nes Europai ateityje reikės vis daugiau mėlynojo kuro, pažymėjo Zelė.

  Dujotiekis "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Dabar Rusijos bendrovė "Gazprom" yra vienintelė bendrovės — dujotiekio statybos operatoriaus "Nord Stream-2 AG" akcininkė. Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo skirti projekto įgyvendinimui 50 procentų visų išlaidų (iš kiekvienos įmonės — po 950 milijonų eurų). Rusija apmoka antrąją pusę — 4,75 milijardo eurų. Projekto dalyviai planuoja padengti 70 procentų investicijų projektinio finansavimo sąskaita. Bendra projekto įgyvendinimo kaina siekia 9,5 milijardo eurų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)

  Dar šia tema

  JAV paragino visus laikytis ryžtingos pozicijos prieš "Nord Stream-2"
  Ekspertas: Baltijos šalys praktiškai neturi kitų dujų tiekėjų, išskyrus Rusiją
  "Europai reikia kapitalinio remonto": Miunchene įvyko saugumo konferencija
  Ekspertas: Baltijos šalys nepasirengusios Merkel ryžtui statyti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, Ukraina, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos