23:09 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Suskystintų gamtinių dujų transportavimo ir bunkeriavimo laivas "Kairos" jau trečią kartą nuo metų pradžios įplaukė į vietinį uostą

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Klaipėdos SGD terminale vykdoma dešimtoji suskystintų gamtinių dujų perkrovos į antžemines talpyklas operacija, praneša bendrovės "Klaipėdos nafta" spaudos tarnyba.

  Pristatymas vykdomas kartu su didžiausiu SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivu "Kairos". Jis yra 117 metrų ilgio ir gali gabenti iki 7,5 tūkstančio kubinių metrų kuro.

  Bunkeriavimo laivui tai jau trečia SGD perkrovimo iš terminalo į paskirstymo stotį Klaipėdos uoste operacija per metus. Pirmą kartą laivas švartavosi sausio pradžioje.

  2018 metais buvo perkrauta 240 krovinių, arba 64 tūkstančiai megavatvalandžių SGD, o dujos buvo nugabentos Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos klientams.

  Klaipėdos SGD terminalas

  2014 metais Lietuva Klaipėdoje pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą. Vietos valdžia teigė, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos".

  Praėjusią vasarą Vilnius nusprendė išpirkti SGD laivą-saugyklą iš Norvegijos, kurio nuomos terminas baigiasi 2024 metais, remdamasi tuo, kad laivo šaliai prireiks ir po to. Šiuo metu "Klaipėdos nafta" kasmet už nuomą moka 60 milijonų eurų.

  Lietuva mano, kad terminalo išpirkimas atneš ekonominės naudos, taip pat padidins šalies galimybes. Tačiau kai kurie ekspertai mano, kad SGD Vilniui kainuoja brangiau nei magistralinių dujotiekių dujos.

  Dar šia tema

  Ekspertas: po rinkimų Lietuvoje dujų kainos gali šoktelėti
  Ekspertas: Lietuvai nederėtų lyginti SGD terminalų Rusijoje ir Klaipėdoje
  SGD terminalas nepadeda: "Klaipėdos naftos" pajamos sumažėjo beveik ketvirtadaliu
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, SGD terminalas, Lietuva

  Svarbiausios temos