00:21 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (589)
  86

  Kurcas taip pat viliasi, kad Trampas, kaip "buvęs verslininkas", supras, jog Vašingtone ir Vienoje šiuo klausimu "tiesiog skiriasi interesai"

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas, susitikęs su Donaldu Trampu Vašingtone, pareiškė, kad Viena domisi energijos tiekimo saugumu ir toliau skatins "Nord Stream-2" statybą, praneša RIA Novosti.

  "Jis (Trampas — Sputnik) pabrėžė, kad JAV prieštarauja šiam projektui, mes jau tai žinome. <...> Mums nekiltų jokių problemų pirkti dujas JAV, bet kol Rusijos siūloma kaina yra geresnė, <...> Rusija mums yra patrauklesnė kaip partnerė šiuo klausimu", — sakė jis interviu Austrijos televizijos kompanijai "ORF".

  Kurcas taip pat viliasi, kad Trampas, kaip "buvęs verslininkas", supras, jog Vašingtone ir Vienoje šiuo klausimu "tiesiog skiriasi interesai".

  "Nord Stream-2" numato dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Kai kurios šalys prieštarauja projektui. Visų pirma, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš kuro tranzito, o JAV kuria plataus užmojo planus eksportuoti SGD į Europą. Tačiau Suomija, Švedija ir Vokietija jau išdavė statybos leidimą.

  Kita kliūtis įgyvendinti "Nord Stream-2" galėtų būti Europos Sąjungos dujų direktyvos pakeitimai. Vasario pradžioje Briuselis priėmė kompromisinį pakeitimų variantą, kuris, kaip teigia dauguma ekspertų, kelia minimalią riziką Rusijos dujotiekiui.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (589)

  Dar šia tema

  Rados deputatas pavadino "Nord Stream-2" didele Ukrainos diplomatijos nesėkme
  Žiniasklaida: ES dujų direktyvos pataisos apgins "Nord Stream-2"
  Linkevičius kviečiamas paaiškinti Lietuvos poziciją dėl "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2" negalima tiesiog sustabdyti, teigia Merkel įpėdinė
  Ekspertas: Baltijos šalys nepasirengusios Merkel ryžtui statyti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Viena, Vašingtonas, Donaldas Trampas, Sebastianas Kurtzas

  Svarbiausios temos