07:31 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Iki kovo pabaigos patikros darbų metu bus atšildytos keturios 170 tūkst. kub. m SGD talpinančios laivo "Independence" talpos

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Šeštadienį SGD laivo-saugyklos terminale "Independence" prasidės laivo techninės patikros ir priežiūros darbai, praneša "Klaipėdos nafta".

  Planuojama, kad preliminariai iki kovo mėnesio pabaigos truksiančių patikros darbų metu pirmą kartą nuo "Independence" veiklos pradžios bus atšildytos keturios 170 tūkst. kub. m SGD talpinančios laivo talpos. Tokiu būdu specialistai iš vidaus galės įvertinti talpyklų būklę.

  Planuojama, kad įprastinę -160 C laipsnių temperatūrą į talpas grąžins kovo pabaigoje į Klaipėdą atvyksiantis SGD dujovežis.

  Visus reikalingus darbus planuojama atlikti Klaipėdoje. Numatytiems darbams atlikti bus pasitelkta apie 50 Lietuvos ir užsienio šalių rangovų atstovų. Atliktus darbus vertins tarptautinės bendrovės DNV GL inspektoriai.

  Įprastai tokio dydžio laivas turėtų keliauti iki jį gebančios priimti laivų statyklos užsienyje.

  "Darbuotojų profesionalumo dėka "Independence" patikros metu liks Klaipėdoje ir tai gerokai sumažins darbų kaštus, o į Klaipėdą mėnesiui atvyksiantys specialistai iš užsienio kurs pridėtinę vertę visam miestui. Svarbu ir tai, kad šiandien pasaulyje kol kas nėra ilgametės praktikos, kaip tikrinti SGD laivus-saugyklas su išdujinimo įrenginiais, tad mūsų patirtis virs kontroliuojančių institucijų gairėmis atlikti analogiškų SGD laivų-saugyklų patikras kitur pasaulyje", — sakė Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

  Kas penkerius metus patikrinti SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu korpusą, įrangą bei talpas privaloma pagal laivui suteiktos DNV GL klasės bei registracijos šalies reikalavimus.

  "Klaipėdos naftos" valdomo SGD terminalo Klaipėdoje veikla dėl planinių remonto darbų laikinai stabdoma kasmet. Siekiant efektyviai valdyti veiklą, SGD terminalo klientai apie numatomus darbus buvo informuoti prieš pusmetį, į tai buvo atsižvelgta, planuojant 2019 dujų metų grafiką.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: SGD terminalas sutvirtino Lietuvos ir Pietų Korėjos santykius
  Tegai:
  SGD terminalas

  Svarbiausios temos