11:24 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Senoliai, archyvinė nuotrauka

  Apklausa atskleidė, kas Lietuvoje geriausiai tvarkosi su pinigais

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  6510

  Kai vidutinė pensija šalyje sudaro tik apie 338 eurus, nenuostabu, kad pensininkų gebėjimas išgyventi tampa tiesiog virtuoziškas

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Net 56 proc. žmonių tvirtina, kad geriausiu asmeninių lėšų valdytoju pirmiausiai įvardintų būtent save, o tarp skirtingų visuomenės grupių didžiausiu pasitikėjimu išsiskiria pensininkai, atskleidė sausį atlikta reprezentatyvi "Spinter tyrimų" apklausa.

  Kas antras Lietuvos gyventojas neabejoja, kad pats geriausiai tvarko savo pinigus, teigiama Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) pranešime žiniasklaidai.

  LIPFA prezidentas Šarūnas Ruzgys sako, kad mažas pajamas gaunantys gyventojai yra uždaresni ir yra linkę labiau pasitikėti tik savimi, tuo tarpu uždirbantys daugiau yra šiek tiek atviresni profesionalų patarimams.

  Pensininkai — labiau užtikrinti nei vadovai

  Nors vadovai kasdien priima didelės atsakomybės reikalaujančius sprendimus, asmeninių lėšų valdymo srityje jie savimi pasitiki mažiau nei pensininkai. Net 61 proc. senjorų tvirtino, kad asmeniškai pats žmogus geriausiai tvarko savo finansus, tarp vadovų taip manančių buvo 57 procentai.

  "Kai vidutinė pensija šalyje sudaro tik apie 338 eurus, nenuostabu, kad gebėjimas išgyventi tampa tiesiog virtuoziškas. Pensijos nėra didelės ir kas mėnesį jas tenka paskirstyti būtiniems mokesčiams, maistui, vaistams bei kitoms neatidėliotinoms reikmėms. Neturint papildomo pajamų šaltinio pragyventi sunku, todėl apie šį laukiantį nelengvą gyvenimo etapą reikia pradėti galvoti kuo anksčiau ir ruošti jam finansinę pagalvę", — sako Ruzgys.

  Pasak LIPFA prezidento, per didelis pasitikėjimas savo jėgomis gali atimti galimybę sužinoti net ir teorines išlaidų planavimo ir santaupų kaupimo galimybes, apie kurias pats žmogus nepagalvoja.

  Pagyvenę Baltijos šalių gyventojai nori gauti Rusijos pilietybę dėl pensijų >>

  Apklausos duomenimis, žemiau 50 proc. ribos atsidūrė ir mažiausią pasitikėjimą savo jėgomis pinigų tvarkymo klausimu parodė tik bedarbiai. Geriausiais asmeninių finansų valdytojais save įvardintų 46 proc. darbo neturinčių žmonių.

  Atvirumas lemia platesnį požiūrį

  Kuo žmogaus mėnesio pajamos didesnės, tuo labiau jis linkęs bent jau išklausyti patarimą "iš šalies". Tarp respondentų, kurių mėnesio pajamos vienam namų ūkio nariui viršija 500 eurų, 57 proc. pasitiki savimi ir 30 proc. bankais.

  Jei mėnesio pajamos yra mažos ir sudaro iki 200 eurų, 64 proc. šios grupės atstovų geriausiai vertina būtent savo gebėjimus tvarkytis su tokiu biudžetu, o 29 proc. pasitikėtų privačiu verslu, tarp jų bankais.

  "Spinter tyrimai" reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą atliko sausio 15-26 dienomis, joje dalyvavo 1011 respondentų, kurių amžius — 18-75 metai.

  LIPFA vienija fondų valdymo bendroves, administruojančias II pakopos pensijų fondus. 2019 metų pradžioje fondai valdė 3,118 mlrd. eurų privačių būsimų pensininkų santaupų, kurios ateityje papildys "Sodros" mokamą pensiją.

  Dar šia tema

  Ministras įpareigojo "Sodrą" užtikrinti pensijų išnešiojimą
  Pensijas Kauno ir Vilniaus senjorams pristatys Lietuvos paštas
  Nuo vasario — priemokos mažiausių pensijų gavėjams
  Belgijos naciai iki šiol gauna Hitlerio paskirtą pensiją
  Tegai:
  pensijos, pensininkai, apklausa

  Svarbiausios temos