09:18 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Baltijos regione orai yra nestabilūs ir čia retai pasitaiko saulėtų dienų, kai galima pamatyti giedrą dangų, mano ekspertas Jurijus Solozobovas

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuva ketina statyti pirmąją Baltijos šalyse plūduriuojančią saulės jėgainę. Pirmajame projekto etape planuojama įrengti bandomąją mažos galios (60 kW) jėgainę. Numatoma, kad jos didžiausias pajėgumas ateityje galės siekti 200–250 megavatų.

  Plūduriuojančią saulės jėgainę planuojama pastatyti aukštutiniame Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHAE) baseine.

  Centro "Tarptautinė energetikos politika" vadovas Jurijus Solozobovas interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad Lietuvai tai pirmiausia yra madingas reklaminis projektas, tačiau jis neišspręs šalies problemų energetikos srityje.

  "Dabar tai yra didžiausią energijos deficitą patirianti šalis. Savo poreikius ji padengia įprastine valstybine rajonine elektrine. Dabar statoma 60 kilovatų galios bandomoji jėgainė. Tai yra vieno atsarginio dyzelinio generatoriaus, kuris stovi vasarnamyje ir aprūpina dešimt namų, galia. Štai tokia "milžiniška" jėgainė bus pastatyta. Jei dyzelinis generatorius kainuoja 300 tūkstančių rublių, tai šio projekto kaina siekia 300 tūkstančių eurų — 70 kartų daugiau", — teigė ekspertas.

  Solozobovas pabrėžė, kad jei Vokietijoje perėjimas prie atsinaujinančių energijos šaltinių yra protingas žingsnis, Lietuva tam neturi pakankamai galimybių.

  "Lietuvoje bendras saulėtų dienų skaičius siekia du mėnesius per metus. Šiame Baltijos šalių regione oro sąlygos labai nestabilios. Čia labai retai galima išvysti giedrą saulėtą dieną, todėl saulės energetikos ateitis yra problemiška", — pareiškė ekspertas.

  Dar šia tema

  "Maxima" įrengs saulės jėgaines
  Lietuviai Baltarusijoje stato elektrines ant išmatų už 25 mln dolerių
  Energetinės avarijos atveju: Kruonio HAE buvo atliktas sistemos atkūrimo bandymas
  Elektros kaina Lietuvoje sumažėjo pirmą kartą per pusmetį
  Kruonis be Ignalinos: kaip Lietuva pražiopsojo "dvigubą sėkmę" energetikoje
  Tegai:
  energetika, Lietuva

  Svarbiausios temos