12:56 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)
  174

  Baltarusija gauna dujų iš "Gazprom" pigiau nei bet kuris kitas užsienio pirkėjas, todėl nėra prasmės keisti šalies infrastruktūrą pagal Lietuvos užklausą, sakė Vladimiras Samuilevičius, ekonomikos mokslų daktaras

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Minskas neturi jokios priežasties pirkti dujas iš Vilniaus, nes perka dujas iš Rusijos "Gazprom" už palankią kainą, interviu RT sakė ekonomikos mokslo daktaras, Baltarusijos valstybinio universiteto dėstytojas Vladimiras Samuilevičiaus.

  Komentuodamas Lietuvos poziciją dėl Baltarusijos AE statybos, ekspertas pažymėjo, kad Vilnius iš pat pradžių priešinosi objekto statybai, nors buvo nustatyta, kad regionas yra saugus. Pasak Samuilevičiaus, Lietuvos vadovybės sprendimai yra grynai politizuoti.

  "Ten niekada nebuvo žemės drebėjimų, teritorija yra visiškai saugi. Tačiau dėl politinių priežasčių lietuviai nepasitiki nei baltarusiais-eksploatuotojais, nei rusais — AE statytojais. Tačiau tai jau yra lietuvių problemos", — sakė jis.

  Branduolinės elektrinės tinklalapyje nurodyta, kad elektrinė atitinka tarptautinius standartus ir TATENA rekomendacijas. Be to, objektas aprūpintas specialiais apsauginiais apdangalais, kurie užkerta kelią radioaktyviųjų medžiagų išsiskyrimui hipotetinių avarijų atveju.

  "Minskas šiandien gauna "Gazprom" dujas pigiau nei bet kuris kitas užsienio pirkėjas. Tikimasi, kad kainų augimo nebus", — sakė Samuilevičius.

  Pasak jo, visa Baltarusijos infrastruktūra yra prijungta prie Rusijos Federacijos ir nėra prasmės ją keisti pritaikant Lietuvos dujoms.

  Anksčiau šią savaitę Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė savo "plano-chuligano", susijusio su Baltarusijos AE, detales. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad siūlys Baltarusijai išnaudoti daugiau kaip 60 proc. jau esančios Astravo AE infrastruktūros dujomis kūrenamai elektrinei įrengti.

  Ministro pirmininko pasiūlymą sukritikavo buvęs Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Anot jo, Skvernelio planas yra PR akcija prieš Respublikos prezidento rinkimus.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Ekspertas: Lietuvai energetiškai nepriklausoma Baltarusija visiškai nenaudinga >>

  Nuo pat statybos pradžios Lietuva priešinosi projektui ir primygtinai ragino kitas Europos šalis boikotuoti jį. Visų pirma Vilnius paskelbė Baltarusijos AE grėsme šalies nacionaliniam saugumui, taip pat priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Dar šia tema

  Baltarusijos AE ir toliau audrina Lietuvą
  Grybauskaitė padėkojo Austrijai už paramą Lietuvai dėl Astravo AE
  Lietuva nori pakeisti Baltarusijos AE gamtinėmis dujomis
  Energetikos ekspertas: Lietuva pavėlavo su savo pasiūlymais dėl Astravo AE
  Tegai:
  Minskas, SGD, Gazprom, Astravo AE

  Svarbiausios temos