13:49 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pakomentavo Lietuvos prezidentės Grybauskaitės pareiškimą po susitikimo su Austrijos prezidentu ir Suomijos ministru pirmininku, kai ji padėkojo jiems už tai, kad šios šalys remia Lietuvos poziciją Astravo AE atžvilgiu

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Situacijos aplink Baltarusijos AE eskalacija Lietuvoje yra vienas iš politikų naudojamų metodų rinkimų kampanijos metu, pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolijus Glazas  RIA Novosti.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo Baltarusijai naudoti Baltarusijos AE sukurtą infrastruktūrą gamtinių dujų elektrinės statybai. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad reikia siekti AE uždarymo. Vėliau ji pažymėjo, kad principinė Lietuvos pozicija palaikoma Austrijoje ir Suomijoje. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai vyks gegužės mėnesį.

  "Suprantame, kad prezidento rinkimų lenktynės Lietuvoje vyksta visapusiškai, ir priversti žmones turėti nepagrįstą baimę dėl kaimyninės atominės elektrinės — tai tradicinis metodas", — sakė Glazas.

  Jis pabrėžė, kad "dirbant pagal tokią pigią schemą reikia turėti neribotą vaizduotę". "Ji yra paimta iš populiarių komiksų apie radioaktyvius monstrus", — pridūrė atstovas spaudai. Jis pabrėžė, kad "Baltarusijos AE bus pastatyta ir bus saugi".

  Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pakomentavo Lietuvos prezidentės Grybauskaitės pareiškimą po susitikimo su Austrijos prezidentu ir Suomijos ministru pirmininku, kai ji padėkojo jiems už tai, kad šios šalys remia Lietuvos poziciją Astravo atominės elektrinės atžvilgiu.

  "Mes atidžiai susipažinome su pranešimais ir įžvelgėme kognityvų disonansą. Atrodo, kad dalyviai buvo skirtingose ​​derybose arba kažkas atsitiko vertėjui", — pasakė Glazas.

  Jis pažymėjo, kad "nei Austrijos prezidento, nei Suomijos premjero spaudos tarnyba, nei šių šalių didžiausios naujienų agentūros net nepaminėjo Baltarusijos AE temos, jau nekalbant apie šių šalių paramą radikaliai Lietuvos pozicijai dėl būtinybės uždaryti Astravo AE". "Remiantis Grybauskaitės žodžiais, paaiškėja, kad Suomija, kuri planuoja statyti atominę elektrinę pagal analogišką projektą, teigia, kad ji būtų nesaugi. Tai yra siurrealizmas", — apibendrino jis.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Nuo pat statybos pradžios Lietuva priešinosi projektui ir primygtinai ragino kitas Europos šalis boikotuoti jį. Visų pirma Vilnius paskelbė Baltarusijos AE grėsme šalies nacionaliniam saugumui, taip pat priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Anksčiau šią savaitę Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė savo "plano-chuligano", susijusio su Baltarusijos AE, detales. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad siūlys Baltarusijai išnaudoti daugiau kaip 60 proc. jau esančios Astravo AE infrastruktūros dujomis kūrenamai elektrinei įrengti.

  Ministro pirmininko pasiūlymą sukritikavo buvęs Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Anot jo, Skvernelio planas yra PR akcija prieš Respublikos prezidento rinkimus.

  Dar šia tema

  Baltarusijos AE ir toliau audrina Lietuvą
  Lietuva nori pakeisti Baltarusijos AE gamtinėmis dujomis
  Energetikos ekspertas: Lietuva pavėlavo su savo pasiūlymais dėl Astravo AE
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Astravo AE

  Svarbiausios temos