12:32 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas

  Udalcovas: Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę dėl Vilniaus

  © Photo : Facebook / Посольство России в Литве
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Nepaisant politinių sunkumų, Rusijos Federacija išlieka didžiausia Lietuvos užsienio prekybos partnere

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę dėl Vilniaus kaltės, kuris padarė Maskvos demonizavimą beveik nacionaliniu prioritetu. Apie tai interviu leidiniui "Litovskij kurjer" pasakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

  Visas tekstas skelbiamas Rusijos ambasados ​​Lietuvoje Facebook paskyroje.

  "Jei kalbėti apie visas Baltijos šalis apskritai, tuomet esant jų  bendrystei politikos Rusijos atžvilgiu, kiekviena šiuo klausimu turi savo ypatumų. <...> Vilnius, kaip pastebėjome, daugeliu atvejų pasižymi ypatingu atkaklumu ir priešiškumu Maskvos atžvilgiu, kas ir "priskyrė" Lietuvą prie grubiausių ir sunkiausiai sukalbamų Europos Sąjungos šalių", — pasakė ambasadorius, pažymėjęs, kad daugelis Lietuvos valdžios atstovų didžiuojasi tokia abejotina reputacija.

  Udalcovas pridūrė, kad net Lietuvos politikams ne visada pavyksta "nugalėti sveiką protą" ekonominėje srityje. Pavyzdžiui, pagal 2018 metų rezultatus, prekybos apyvarta tarp Rusijos ir Lietuvos padidėjo 41 procentu ir pasiekė 4,8 milijardo dolerių (apie 4,2 milijardo eurų).

  Taigi, Rusijos Federacija išlieka didžiausia Lietuvos ir ES užsienio prekybos partnere.

  "Toje pačioje Europos Sąjungoje yra valstybių, kurios nepalaiko permanentinių ribojančių priemonių prieš mūsų šalį. Nėra jokių abejonių, kad jų skaičius didės. Rusija jau priprato prie sankcijų, kurios pirmą kartą jai taikomos naujausioje istorijoje, ir sugebėjo iš šitos situacijos ištraukti naudą sau: sėkmingai suaktyvėjo importo pakeitimo procesai dėl gamybos pajėgumų augimo šalies viduje", — pasakė Udalcovas.

  Ambasadorius taip pat papasakojo apie susitarimus dėl vietos pasienio judėjimo tarp atskirų ES šalių ir Rusijos.

  "Prieš kelerius metus kilo idėja sudaryti du tokius susitarimus su Lietuva ir Lenkija. Tam tikru metu Lietuva parodė susidomėjimą šiuo projektu, tačiau po prezidento rinkimų Lietuvoje 2009 metais jis buvo "uždarytas iš viršaus". O štai su Lenkija mes šiame reikale pasiekėme logišką pabaigą", — pasakė ambasadorius.

  Diplomatas pažymėjo, kad susitarimas buvo sėkmingai įgyvendintas ir teigiamai paveikė abiejų šalių piliečių pasienio ryšius ir tarpusavio keliones. Tačiau 2016 metais Lenkijos valdžia pristabdė sutarties galiojimą, o po to jos neatkūrė "saugumo sumetimais". Toks politinis sprendimas nuvylė pasienio regionų gyventojus.

  Pasak Udalcovo, šiuo metu derybos su ES dėl vizų režimo supaprastinimo buvo pristabdytos, tačiau tai buvo padaryta ne dėl Maskvos kaltės. Ambasadorius pabrėžė, kad Rusija visada pasirengusi judėti šia kryptimi tiek su ES, tiek su atskiromis valstybėmis, kurios yra Sąjungos narės.

  Dar šia tema

  Udalcovas: Vilnius "įžūliai kišasi į Rusijos reikalus"
  Pasienyje su Rusija Lietuva modernizuoja sienos stebėjimo sistemą
  Tegai:
  pasaulio ekonomika, Lietuva, Rusija, Aleksandras Udalcovas

  Svarbiausios temos