06:56 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  SGD laivas Coral Energy, archyvinė nuotrauka

  JAV domisi Vidurio ir Rytų Europos energetikos projektais

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  JAV energetikos sekretoriaus Rick Perry iniciatyva surengto forumo tikslas — didinti JAV vyriausybės ir privačių kompanijų paramą Vidurio ir Rytų Europos energetikos projektams

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dalyvauja Hiustone (JAV) vykstančiame pirmajame ministrų lygio forume dėl transatlantinio bendradarbiavimo energetikos srityje, praneša Energetikos ministerija.

  Dujų terminalas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  JAV energetikos sekretoriaus Rick Perry iniciatyva surengto forumo tikslas — didinti JAV vyriausybės ir privačių kompanijų paramą Vidurio ir Rytų Europos energetikos projektams.

  Forume Vaičiūnas skaitė pranešimą apie SGD importo poreikius ir plėtros galimybes Lietuvoje ir regione, pasidalino sėkminga patirtimi įgyvendinant strateginės reikšmės energetinės infrastruktūros projektus bei pristatė Lietuvai ir regionui kylančius energetinius iššūkius.

  "Lietuvos SGD terminalo sėkmės istorija matoma ne tik Europoje, bet ir už Atlanto, o prieš šimtą dienų Lietuvos priimtas sprendimas įsigyti SGD laivą-saugyklą stiprina praktines transatlantinio bendradarbiavimo galimybes. Būtent dabar, kai kyla JAV SGD eksporto banga, priimtas sprendimas didina Lietuvos kaip SGD pirkėjos patikimumą. Tai reiškia, kad galimi SGD kontraktai su JAV įmonėmis turėtų būti maksimaliai palankūs mūsų vartotojams kainos požiūriu", — kalbėjo Vaičiūnas.

  Kartu ministras pažymėjo, kad dabar yra kritiškai svarbus laikas įgyvendinti ir užbaigti tuos projektus, kurie galutinai užtikrins Baltijos šalių energetinę nepriklausomybę ir saugumą. Svarbiausias iš jų — elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektas, kuriame per paskutinius dvejus metus pasiektas esminis proveržis.

  Ministras priminė, kad prieš mėnesį vykusiame ESPO konvencijos šalių susitikime buvo galutinai pripažinta, kad Baltarusija pažeidė šios konvencijos nuostatas, netinkamai parinkdama aikštelę šios branduolinės elektrinės statybai.

  Apie transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimo energetikos srityje iniciatyvą JAV energetikos sekretorius  Perry paskelbė 2018 metų rugsėjo 18 dieną vykusiame Trijų jūrų iniciatyvos vadovų susitikime Bukarešte. Šia iniciatyva siūloma didinti JAV vyriausybės ir privačių kompanijų paramą Vidurio ir Rytų Europos šalių įgyvendinamiems projektams kritinės energetinės infrastruktūros,  kibernetinio saugumo, branduolinės energetikos, anglies pramonės ir gamtinių dujų srityse.

  Dar šia tema

  Lenkijos bendrovė "PGNiG" pasirašė SGD tiekimo iš JAV sutartį 20-iai metų
  Grybauskaitė: SGD terminalas sutvirtino Lietuvos ir Pietų Korėjos santykius
  SGD terminalas nepadeda: "Klaipėdos naftos" pajamos sumažėjo beveik ketvirtadaliu
  Tegai:
  energetika, JAV

  Svarbiausios temos