13:11 2019 Rugpjūčio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka

  Vyriausybei pateiktas įstatymas dėl sinchronizacijos su Europos tinklais

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (67)
  29 0 0

  Sinchronizacijos projektui ir su juo susijusiems infrastruktūros projektams siūloma suteikti ypatingos valstybinės svarbos projekto statusą

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Energetikos ministerija Vyriausybei pateikė Lietuvos elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos tinklais darbui sinchroniniu režimu įstatymo bei susijusių įstatymų projektas, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  "Šie teisės aktai sudarys tinkamas sąlygas sėkmingai, sparčiai ir sklandžiai įgyvendinti strateginį valstybės tikslą — sujungti Lietuvos elektros sistemą su kontinentinės Europos tinklais darbui sinchroniniu režimu iki 2025 metų", — sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Atnaujintoje Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijoje įtvirtinta, kad Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos projektas turi būti įgyvendintas iki 2025 metų.

  Įstatymų pakeitimais siūloma sinchronizacijos projektui ir su juo susijusiems infrastruktūros projektams suteikti ypatingos valstybinės svarbos projekto statusą.

  Tai leis su sinchronizacija susijusiuose projektuose sparčiau vykdyti teritorijų planavimo procedūras, nustatyti servitutus bei operatyviai atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Kompetentingos institucijos taip pat bus įpareigotos su sinchronizacija susijusiems projektams išduoti leidimus, suderinti projektus bei atlikti kitas procedūras per trumpesnį laiką.

  Anksčiau sinchronizacijos pirmojo etapo projektams įgyvendinti buvo užsitikrintas finansavimas. Kovo 19 dieną Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai pasirašė sinchronizacijos su kontinentinės Europos projektų finansavimo sutartį — Europos Komisija Lietuvai, Latvijai ir Estijai šia sutartimi skiria 324 mln. eurų, iš kurių 125,2 mln. eurų atitenka Lietuvai.

  2018 metų birželį buvo pasirašytas susitarimas tarp Baltijos šalių, Lenkijos ir Europos Komisijos dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais per Lenkiją. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2025 metų.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį.

  Anksčiau Kaliningrado energetikos inžinieriai paskelbė, kad yra pasirengę atlikti elektros energijos tinklų atjungimo nuo Baltijos šalių bandymus. Juos planuojama atlikti gegužės pabaigoje.

  Baltijos šalys nustatys datą, kai bus atliktas bandomasis atjungimas nuo Rusijos energetikos sistemos, po to, kai bandymai bus atlikti Kaliningrado srityje.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (67)

  Dar šia tema

  Pritarta techniniam Baltijos šalių sinchronizacijos scenarijui
  Lietuva stiprina kontrolę elektros tinklų sinchronizacijos su KET klausimais
  EK išreiškė poziciją dėl Baltijos šalių sinchronizacijos su ES elektros tinklais
  Tegai:
  sinchronizacija, vyriausybė, Europa

  Svarbiausios temos