13:59 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Sukčiavimas, archyvinė nuotrauka

  Į tarptautinį sukčiavimą įsitraukusiai Lietuvos įmonei skirta didelė bauda

  © Depositphotos/ Mehaniq
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  73 0 0

  VMI patikros metu nustatė, jog bendrovė 2012–2013 metais Kipro įmonei tiekė dyzelinį kurą, šių tiekimų neapmokestino PVM ir šio mokesčio Lietuvoje nemokėjo

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija pagrįstai ir teisėtai nurodė sumokėti apie 668 tūkst. eurų PVM Lietuvos bendrovei, dalyvavusiai PVM sukčiavimo schemoje, praneša LRT.

  Tokią neskundžiamą nutartį priėmė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), atmetęs bendrovės skundą ir palikęs galioti žemesniosios instancijos teismo sprendimą, rašoma VMI pranešime.

  Ginčas kilo dėl 0 proc. PVM tarifo taikymo. VMI patikros metu nustatė, jog bendrovė 2012–2013 metais Kipro įmonei tiekė dyzelinį kurą, šių tiekimų neapmokestino PVM ir šio mokesčio Lietuvoje nemokėjo. Kuras buvo išvežtas į Lenkijos akcizinius sandėlius, tačiau tolimesnis jo kelias liko nežinomas. Per pusantrų metų Kipro įmonė, atstovaujama Lietuvos piliečio, įsigijo dyzelino už 3 mln. eurų, tačiau Kipre prekių įsigijimų nedeklaravo ir PVM nesumokėjo. Kipro mokesčių administratorius taip pat nurodė, kad ši įmonė buvo išregistruota iš PVM mokėtojų registro kaip "dingęs prekeivis".

  Šios ir kitos VMI išaiškintos aplinkybės atskleidė, kad Lietuvos bendrovė turėjo žinoti, jog sudarydama sandorius su Kipro įmone, ji dalyvauja PVM sukčiavime. VMI konstatavo, kad Lietuvos bendrovė neturi teisės taikyti 0 proc. PVM tarifą (nors mokesčių administratoriui ji ir pateikė formaliai teisės normų reikalavimus atitinkančius dokumentus, esą suteikiančius jai teisę į neapmokestinimą PVM), ir nurodė sumokėti standartinį PVM, taip pat su šiuo mokesčiu susijusius delspinigius ir baudą.

  JAV dešimt išeivių iš Baltijos šalių apkaltinti pinigų plovimu>>

  VMI primena, jog visus gyventojus ir įmones VMI pirmą ir vienintelį kartą atleidžia ir nuo praeityje nesumokėtų mokesčių delspinigių, kai mokesčių mokėtojas patikslina savo deklaracijas už praėjusius laikotarpius (2014–2018 metais) ir deklaruoja pamirštus mokesčius pirmąjį šių metų pusmetį, bet ne vėliau kaip iki liepos 1 dienos. Atleidimas nuo delspinigių galioja praeityje pamirštiems sumokėti VMI administruojamiems mokesčiams, išskyrus žemės mokestį.

  Dar šia tema

  Kaune beveik 40 žmonių galėjo tapti kredito sukčiavimo aukomis
  Lietuvoje daugėja sukčiavimo su plastikinėmis kortelėmis atvejų
  Kaune balsavimas dėl krematoriumo neapsiėjo be sukčiavimo
  Tegai:
  Dyzelinis kuras, Kipras, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos