11:38 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)
  82

  19 kilometrų ilgio geležinkelio rekonstrukcijos darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė sutartį dėl Rengės ruožo rekonstrukcijos su Estijos geležinkelių paslaugų grupės "Skinest Rail" valdoma geležinkelių tiesimo ir remonto įmone "Vitras-S", praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Lietuvos vyriausybė neseniai nutarė, kad geležinkelio ruožas iš Mažeikių į Rengę Latvijoje nėra laikomas svarbiu nacionaliniam saugumui. Be to, strateginių įmonių sandorius dėl grėsmės nacionaliniam saugumui tikrinanti komisija nusprendė nepradėti sandorio tyrimo. Gavę atsakymą iš šios komisijos, "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė sutartį dėl Rengės ruožo rekonstrukcijos su konkurso nugalėtoja "Vitras-S".

  Pernai Vyriausybė ir komisija nurodė, kad "Skinest Rail" savininkas Olegas Osinovskis turi ryšių su užsienio valstybių institucijomis arba jų fiziniais ar juridiniais asmenimis, kurie gali kelti pavojų ir grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui.

  Geležinkelių statybos ir remonto įmonė "Vitras-S" pasiūlė geriausią kainą — 9,38 milijono eurų (be PVM). Projekto darbų apimtyje turės būti atkurtas 19 kilometrų ilgio geležinkelių ruožas. Taip pat bus suremontuotos penkios pervažos, šeši tiltai, trys pralaidos, įrengtas arba atkurtas eismo valdymo sistemų ir susijusių ryšių bei elektros sistemų veikimas, atlikti kiti darbai.

  Ruožą iš Mažeikių į Rengę Latvijoje, pagal su Europos Komisija suderintą veiksmų planą, ketinama atstatyti iki 2019 metų pabaigos.

  Anksčiau Europos Komisija skyrė 28 milijonų eurų baudą už 2008 metais išardytą geležinkelio linijos su Latvija ruožą. Lietuva taip pat buvo įpareigota atstatyti kelią, "Lietuvos geležinkeliai" pažadėjo tai padaryti iki šių metų pabaigos.

  Anksčiau Latvijos geležinkelių generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, kad po ruožo restauracijos bus galima bendradarbiauti su įmonės strateginiais partneriais: "Orlen Lietuva" ir kitomis įmonėmis Latvijoje.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)

  Dar šia tema

  Ekonomistas: geležinkelių tinklas Baltijos šalyse yra pasmerktas
  O mus už ką? Išardyti bėgiai kaip Baltijos vienybės simbolis
  "Lietuvos geležinkeliai" išrinks įmonę, kuri atstatys Rengės ruožą
  Tegai:
  Latvija, Lietuva, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos