05:29 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Tokios apimties "Independence" techninės priežiūros darbai Lietuvoje buvo atlikti pirmą kartą

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Klaipėdoje suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla "Independence" atnaujina veiklą po techninės patikros ir priežiūros darbų, rašoma "Klaipėdos nafta" pranešime spaudai.

  Šiek tiek ilgiau nei mėnesį trukusios nuodugnios laivo korpuso, SGD talpyklų ir visos išdujinimo įrangos patikros metu nenustatyta jokių rimtų defektų. Darbai atlikti nenukrypstant nuo iš anksto numatyto darbų plano.

  Prasidėjus techninės patikros ir priežiūros darbams keturios SGD laivo-saugyklos "Independence" talpos buvo atšildytos, kad specialistai galėtų įvertinti jų būklę. Dabar iš Norvegijos SGD krovinį atgabenęs dujovežis "Arctic Princess" pradės talpų atšaldymą iki įprastinės -160 C laipsnių temperatūros.

  KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius pareiškė, kad baigus techninės priežiūros darbus bendrovė yra visiškai pasiruošusi ir toliau teikti gamtinių dujų išdujinimo ir perkrovimo paslaugas.

  Kas penkerius metus patikrinti SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu korpusą, įrangą bei talpas privaloma pagal laivui suteiktos DNV GL klasės bei registracijos šalies reikalavimus.

  Tokios apimties "Independence" techninės priežiūros darbai Lietuvoje buvo atlikti pirmą kartą.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivos-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos apsimoka.

  Dar šia tema

  Maža Lietuvos išdaiga: kas atlygins nuostolius už išardytus bėgius
  "Atleiskite, pinigų nebus": ekspertas papasakojo apie Lietuvos riktą energetikoje
  Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"
  Astravo AE pavirsta... Lietuva papasakojo Minskui anekdotą apie dujų stotį

  Svarbiausios temos