12:03 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Lietuva atsidūrė tarp Europos šalių, kurios sumažino suskystintų dujų pirkimą, kai tuo tarpu Lenkija, priešingai, padidino šio kuro importo apimtis

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Rusija praėjusiais metais aplenkė JAV pagal suskystintų gamtinių dujų (SGD) į Europos ir Azijos rinkas tiekimo apimtis, praneša RIA Novosti su nuoroda į Tarptautinės SGD importuotojų grupės (GIIGNL) ataskaitą.

  Pasak organizacijos, 2018 metais Rusijos SGD eksportas į Europą sudarė 4,43 mln. tonų, o JAV eksportas — iki 2,7 mln.  Europos SGD rinkai daugiausia dujų buvo eksportuota iš Kataro (16,42 mln. tonų), Alžyro (9,29 mln. t) ir Nigerijos (9,07 mln. t).

  Viso Europos šalys gavo 48,91 mln. tonų suskystintų gamtinių dujų, tai yra 6,4 proc. daugiau nei 2017 metais.

  Didžiausią viso importo dalį padidino Belgija, Nyderlandai, Lenkija, Suomija, Malta ir Turkija. Tuo tarpu Lietuva, Graikija, Švedija, Ispanija, priešingai, sumažino pirkimus.

  Remiantis GIIGNL duomenimis, patraukliausioje Azijos rinkoje Rusija aplenkė JAV. Rusijos Federacija pristatė 12,86 mln. t, Amerikos kompanijos — 10,73 mln. t. Daugiausia SGD į Aziją, kaip ir 2017 metais, eksportavo Australija (66,54 mln. t). Kataras užėmė antrąją vietą (56,78 mln. t), o Malaizija — trečiąją (24,66 mln. t).

  Pažymima, kad apskritai suskystintų gamtinių dujų importas per pastaruosius metus padidėjo 8,3 proc. ir sudarė 313,8 mln.t.

  SGD eksportavo 20 šalių, 42 valstybės importavo šį kurą. Suskystintų dujų gamybos augimas buvo pastebimas daugiausia Australijoje, JAV ir Rusijoje, kur įgyvendinamas "Novatek" ir jo užsienio partnerių "Jamal SGD" projektas.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Klaipėdos terminale vyksta jubiliejinė SGD perkrova
  Buvo, bet pražuvo: kaip Lietuvos SGD terminalas sugriovė "Baltijos vienybę"
  Ekspertas paaiškino, kodėl Minskas nepirks Lietuvos SGD Baltarusijos AE
  SGD laivas-saugykla "Independence" atnaujino savo veiklą
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), Lietuva

  Svarbiausios temos