05:09 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Šiuo metu neapdorotas tabakas nėra apmokestinamas akcizu, tačiau jis savo savybėmis yra artimiausias apdorotam tabakui, todėl siūloma jam taikyti rūkomojo tabako akcizų tarifą — 68,6 euro už kilogramą

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam Akcizų įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma nuo šių metų lapkričio 1 dienos taikyti akcizą neapdorotam tabakui, praneša Finansų ministerija.

  "Šį siūlymą teikiame siekiant užkirsti kelią kontroliuojančių institucijų nustatytiems piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai apdoroto tabako gaminių gamybai ar prekybai", — sako finansų ministras Vilius Šapoka.

  Pagal šiuo metu galiojančias Akcizų įstatymo nuostatas neapdorotas tabakas nėra apmokestinamas akcizu, tačiau jis savo savybėmis yra artimiausias apdorotam tabakui, todėl siūloma jam taikyti rūkomojo tabako akcizų tarifą — 68,6 euro už kilogramą.

  Akcizai nebūtų taikomi apdoroto tabako gamybai panaudotam, eksportuotam ir į kitą ES valstybę išgabentam neapdorotam tabakui. Tuo pačiu būtų įtvirtinta nuostata, kad akcizai už prekes mokami tik toje valstybėje, kurioje šios prekės yra vartojamos.

  Akcizų įstatymo pakeitimo projektas pateiktas Seimui.

  Dar šia tema

  Siūloma akcizo mokesčiu apmokestinti elektroninių cigarečių skystį
  Tegai:
  akcizas, tabakas

  Svarbiausios temos