21:29 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Dotacija bus skirta statybos darbams, taip pat Lenkijos dujų perdavimo sistemos plėtrai

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Europos Sąjunga skiria 215 mln. eurų dujotiekio "Baltic Pipe", kurį Lenkija vertina kaip alternatyvą "Nord Stream-2" dujotiekiui, statybai, pranešė Lenkijos "Gaz-System" spaudos tarnyba.

  "Subsidija bus skirta statybos darbams tiek jūros dujotiekiui, jungiančiam Lenkijos ir Danijos dujų perdavimo sistemas, tiek Lenkijos gamtinių dujų perdavimo sistemos plėtrai ir tobulinimui", — teigiama pareiškime.

  Pasak "Gaz-System" vadovo Tomašo Stempienios, ES paramos gavimas rodo, kad dujotiekis yra svarbus ne tik Varšuvai, bet ir visai Europos Sąjungai.

  Lenkija ir Danija susitarė dėl "Baltic Pipe" statybos dar 2017 metais ir pasirašė atitinkamą memorandumą. Tikimasi, kad projekto išlaidos sieks beveik 1,7 mlrd. eurų, o dujotiekio pajėgumas — dešimt milijardų kubinių metrų dujų per metus. "Baltic Pipe" paleidimas numatytas 2022 metais.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Lenkijos dujotiekis greičiausiai susikirs su "Nord Stream-2", todėl Varšuva turės suderinti projektą su "Gazprom".

  Igoris Juškovas, pagrindinis Nacionalinio energetikos saugumo fondo analitikas, pažymėjo, kad abi šalys turėtų aptarti statybą, siekiant išvengti abipusio pažeidimo. Ekspertas pabrėžė, kad nėra prasmės blokuoti Lenkijos projektą, nes "Baltic Pipe" gali likti tuščias, kadangi Jungtinė Karalystė, Nyderlandai ir Danija mažina dujų gavybą.

  Lenkija aktyviai prieštarauja "Nord Stream-2" statybai. Šalies ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis teigė, kad projektas tariamai "kelia grėsmę Vidurio Europos saugumui".

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Bendrovei operatorei "Nord Stream 2 AG" liko gauti atitinkamą leidimą statyboms tik iš Danijos.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas siekia tik ekonominių tikslų, ir paprašė jo nepolitizuoti.

  Anksčiau Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Michailas Beliajevas pažymėjo, kad "Nord Stream-2" yra gyvybiškai svarbus Europai, nes jos šalims yra daug naudingiau gauti dujas per šį dujotiekį.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  "Gazprom" nutiesė apie 37% dujotiekio "Nord Stream-2" per Baltijos jūrą
  Viskas... ne dėl dujų? Kodėl JAV pasisako prieš "Nord Stream-2"
  Ševčovičius: ES siekia išvengti bet kokios dujų tiekimo krizės
  ES Taryba galutinai patvirtino Dujų direktyvos pataisas
  Tegai:
  Baltic Pipe, ES, Lenkija, dujotiekis

  Svarbiausios temos