09:38 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Europos Komisija trečiadienį paskelbė apie 20 milijardų JAV dolerių sudarytų prekių sąrašą, kurių importas iš JAV gali turėti įtakos PPO ginčui dėl "Boeing"

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Sprendimą dėl konkretaus ES atsakomųjų priemonių JAV, ginčo Pasaulio prekybos organizacijoje dėl "Boeing", turėtų priimti specialusis PPO arbitras, praneša RIA Novosti su nuoroda į Europos Komisiją.

  Europos Komisija trečiadienį paskelbė apie 20 milijardų JAV dolerių sudarytų prekių sąrašą, kurių importas iš JAV gali turėti įtakos PPO ginčui dėl "Boeing". Šios priemonės yra papildomi importo muitai. Šis sąrašas apima platų prekių asortimentą — nuo orlaivių iki cheminių medžiagų ir maisto produktų. Tačiau dėl viešų konsultacijų jis gali būti pakoreguotas.

  "PPO paskirtas arbitras turi nustatyti tikslų atsakomųjų priemonių lygį", — sakoma pranešime.

  Tuo tarpu Europos Sąjunga negalės įvesti papildomų muitų iki 2020 metų pradžios.

  Kovo pabaigoje Europos Komisija paskelbė, kad pagaliau laimėjo ginčą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis Pasaulio prekybos organizacijoje dėl "Boeing". Apeliacinės institucijos sprendimu teigiama, kad Jungtinės Valstijos toliau subsidijavo bendrovę pažeisdamos PPO taisykles, nepaisydamos ankstesnių sprendimų, kuriais pasmerkti tokie veiksmai. Tai sukėlė "didelę žalą" "Boeing" konkurentui iš Europos "Airbus", pabrėžė EK.

  Dar šia tema

  JAV senatorius pareiškė, kad sankcijos prieš Maskvą neveikia
  "The Hill" atskleidė, kaip naujos antirusiškos sankcijos paveiks JAV
  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Tegai:
  Pasaulio prekybos organizacija (PPO), Boeing, JAV, Europos Komisija

  Svarbiausios temos