00:23 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)
  160

  Kaip pažymėjo Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, Ukrainos valdžia manė, kad jų išpuoliai ir sankcijos prieš Rusiją liks be atsako, tačiau suklydo

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Naftos perdirbimo įmonė "Ukrtatnafta" pareiškė, kad Rusijai taikomas draudimas tiekti naftą Ukrainai gali sukelti Ukrainos ekonomikos žlugimą.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  "Dabar, kai tokių tiekimų nutraukimas tampa realybe, tai iš tikrųjų gali lemti žlugimą ne tik kuro rinkoje, bet ir Ukrainos ekonomikoje, ir pakenkti šalies nacionaliniam saugumui", — teigiama bendrovės pareiškime.

  Kaip pareiškė "Ukrtatnafta", dabar Ukrainos naftos perdirbimo gamykloms reikia pagalbos savo gamybos didinime, kad užtikrintų ekonomikos poreikius.

  Ketvirtadienį Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas paskelbė, kad Maskva įveda draudimą eksportuoti naftą ir naftos produktus į Ukrainą. Nuo birželio 1 dienos tokių prekių pristatymas bus galimas tik su atskirais leidimais. Taip pat į eksporto apribojimus pateko kuro ir energijos komplekso produktai, tarp jų ir anglis.

  Toks Rusijos valdžios sprendimas tapo atsaku į Kijevo sankcijas Rusijos prekėms, kurias jis įvedė anksčiau, balandžio mėnesį.

  Kaip pažymėjo Federacijos Tarybos narys Aleksejus Puškovas, kadangi Kijevas "jau seniai svajojo viską nutraukti su Rusija ir pirkti viską Vakarų šalyse", tai dabar Ukrainos valdžiai suteikta tokia galimybė.

  "Palankaus vėjo! O jei viskas žlugs, tai bus Kijevo pasirinkimas", — parašė senatorius savo Twitter paskyroje.

  Kaip pažymėjo Rusijos politikai, Ukraina buvo įsitikinusi, kad visos Kijevo provokacijos, išpuoliai ir sankcijos prieš Rusiją "liks be atsako", tačiau tai buvo "didelė klaida".

  Maskvos ir Kijevo santykiai paaštrėjo konflikto Donbase ir Krymo prisijungimo prie į Rusijos Federacijos fone. Ukrainos valdžia, laikydamasi agresyvios retorikos Rusijos atžvilgiu, 2015 metais įvedė sankcijas, o po to ne kartą jas pratęsė ir išplėtė. Maskva buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)

  Dar šia tema

  Kijevas papasakojo, kaip Ukraina gauna Rusijos naftos
  Rusija paskelbė, kiek metų ji dar turės pakankamai naftos
  Baltarusijoje rastas naujas naftos telkinys
  Rusija Klimkino pareiškimą apie "dujų karą" laiko provokacija
  Tegai:
  ekonominės sankcijos, Rusija, Ukraina, nafta

  Svarbiausios temos