21:22 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001

  Žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius tiesioginiame eteryje atsakė į žiūrovų klausimus apie atominę energetiką

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius interviu Sputnik Lietuva papasakojo, kaip susiję Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL ir galimybė atnaujinti AE statybą Baltijos šalyse.

  Ekspertas tiesioginiame eteryje atsakė į žiūrovų klausimus apie atominę energetiką, vienas iš jų palietė Baltijos šalių atominės elektrinės likimą. Marcinkevičius pasakė, kad dabartinis projekto statusas — "pristabdytas".

  "Sustabdytas jis buvo todėl, kad kilo sunkumų dėl to, jog kilo klausimas, kur dėti šią elektros energiją, nes tam, kad AE dirbtų, turi veikti du reaktoriai, o tai yra daug. Buvo planuota, kad Lietuva, kuri dėl savų priežasčių uždarė Ignalinos AE, taps viena iš vartotojų. Dėl politinių motyvų tai neįvyko. Projektas nėra įšaldytas, jis laikomas sustabdytu", — pasakė ekspertas.

  Pasak Marcinkevičiaus, tolesnis projekto likimas susijęs būtent su Baltijos šalių pasitraukimu iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

  "Toliau mes susiduriame su BRELL žiedo problema, ar jis bus panaikintas dėl Estijos, Lietuvos, Latvijos pasitraukimo, ar bus išsaugotas, tai priklauso nuo tų derybų, kurios vyksta tarp ES ir Rusijos, o tada, galbūt, pavyks kalbėti apie šio projekto pratęsimą", — paaiškino ekspertas.

  Baltijos šalių atominės elektrinės statyba Kaliningrado srityje prasidėjo 2010 metais. Projektas buvo sukurtas atsižvelgiant į tai, kad Kaliningradas ir Baltijos šalys dirba vienoje energetikos sistemoje su Rusijos šiaurės vakarais. Buvo planuojama, kad Baltijos šalių atominės elektrinės paleidimas taps svarbiu žingsniu Baltijos šalių sinchronizavime su Europos kontinentinės energetikos sistema.

  2013 metais Baltijos šalys pareiškė apie pasitraukimą iš BRELL energijos žiedo. Planuojama, kad iki 2025 metų jos bus prijungtos prie Europos elektros tinklų per Lenkiją.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)

  Dar šia tema

  Rusija skelbia, kad Lietuva nebus patenkinta, atsijungusi nuo BRELL
  Maskva pranešė apie Rusijos sėkmę Baltijos šalių elektros energijos rinkoje
  Vyriausybei pateiktas įstatymas dėl sinchronizacijos su Europos tinklais
  Latvijos valstybės saugumo tarnyba sunerimo dėl Baltijos šalių išėjimo iš BRELL
  Tegai:
  Lietuva, energetika, atominė elėktrinė (AE), Baltijos šalys

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos