10:52 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Šis susitarimas nekeičia situacijos, nes daugiausia dėmesio skiriama tik pramonės prekėms, ir jis yra nukreiptas reguliavimo kliūtims sumažinti, todėl makroekonominis poveikis turėtų būti ribotas

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Naujasis Europos Sąjungos ir JAV prekybos susitarimas dėl muito mokesčio pramoninėms prekėms panaikinimo, net jei bus pasiektas, vis dar neturės didelės įtakos pasaulio ekonomikai, sakė RIA Novosti "Saxo Bank" makroekonomikos analizės skyriaus vadovas Christopher Dembik.

  ES vėliavos, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Balandžio mėnesio viduryje Europos Sąjungos Taryba leido Europos Komisijai (EK) Europos Sąjungos vardu derėtis su Jungtinėmis Valstijomis dėl muitų kai kurioms pramoninėms prekėms panaikinimo. Tuo tarpu, pavyzdžiui, dėl žemės ūkio produktų, nebus deramasi. Dar nenustatyta derybų pradžios data, tačiau EK teigia, kad yra pasirengusi pradėti šį dialogą, ir dabar viskas priklauso nuo JAV pozicijos.

  Europos prekybos komisarė Cecilia Malmstrom pareiškė, kad ES šalių sprendimas leisti Europos Komisijai pradėti derybas su JAV dėl naujo prekybos susitarimo padės sumažinti įtampą užsienio prekyboje. Ji taip pat pabrėžė, kad EK siekia užbaigti derybas su Jungtinėmis Valstijomis dėl šio susitarimo iki 2019 metų spalio mėnesio pabaigos, t. y. iki dabartinės Europos Komisijos narių kadencijos pabaigos.

  "Tai yra labiau ribotas ir ne mažiau ambicingas derybų raundas nei NAFTA, todėl aišku, kad bus lengviau susitarti. Nors manau, kad terminas iki spalio mėnesio pabaigos yra pernelyg optimistiškas... JAV politinė darbotvarkė turės didelę įtaką derybų su ES eigai. Pagal geriausią Trampo administracijos scenarijų, susitarimas turi būti pasiektas per pirmąjį 2020 metų ketvirtį, kai Trampas galės oficialiai patvirtinti, kad balotiruojasi antrai kadencijai", — mano ekspertas.

  "Numatomas sandoris nėra labai ambicingas ir daugiausia orientuotas į tarifų ir reguliavimo kliūčių mažinimą. Šiuo metu kai kurios reguliavimo kliūtys daro neigiamą poveikį verslui. Sumažinti tarifai ir reguliavimo kliūtys tikrai palengvins verslą, tačiau neturėtume tikėtis stiprios ekonominės įtakos", — pridūrė Dembikas.

  Atsakydamas į klausimą, ar šis susitarimas gali sušvelninti pasaulinės prekybos įtampą ir taip prisidėti prie tvaresnio pasaulio ekonomikos augimo, jis pabrėžė, kad šis susitarimas nekeičia situacijos, nes daugiausia dėmesio skiriama tik pramonės prekėms, ir jis yra nukreiptas reguliavimo kliūtims sumažinti. Kitaip tariant, makroekonominis poveikis turėtų būti ribotas.

  Dar šia tema

  ES siūlo JAV panaikinti muitus plienui ir aliuminiui
  Europos Komisija įvedė muitus JAV prekių importui
  Rusija įveda atsakomuosius muitus prekėms iš JAV
  Tegai:
  susitarimas, prekės

  Svarbiausios temos