12:07 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (261)
  74

  Manfredas Vėberis žada pasinaudoti visomis taisyklėmis, kad "Nord Stream-2" būtų užblokuotas

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Kandidatas į Europos Komisijos vadovo postą Manfredas Vėberis (Manfred Weber), žada dėti visas pastangas, kad užkirstų kelią dujotiekio "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimui, praneša leidinys Polska Times.

  "Mums reikia daugiau nepriklausomybės nuo Rusijos dujų. Kaip Europos Komisijos vadovas, aš pasinaudosiu visomis taisyklėmis, kad "Nord Stream-2" būtų užblokuotas", — sakė jis.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, statybą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Planuojama, kad naujasis dujotiekis bus baigtas 2019 metais.

  Jis eis per teritorines arba išskirtines ekonomines zonas, esančias palei Baltijos jūros krantus — Rusiją, Suomiją, Švediją, Daniją ir Vokietiją.

  Projektą įgyvendina bendrovė "Nord Stream 2 AG", kurios vienintelis akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — savo ruožtu įsipareigojo finansuoti 50% "Nord Stream-2" statybos išlaidų, t. y. 950 milijonų eurų. "Gazprom" suteiks 50% (4,75 mlrd. eurų).

  Be to, projekto dalyviai planuoja 70 proc. investicijų padengti pritraukdami projektų finansavimą. Bendra projekto vertė yra 9,5 mlrd. eurų.

  Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir kelios Europos šalys, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą bei JAV, kurios ketina parduoti suskystintas gamtines dujas ES, aktyviai priešinasi projektui.

  ES Taryba galutinai patvirtino Dujų direktyvos pataisas >>

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne kartą pabrėžė, kad Berlynas "Nord Stream-2" projektą laiko komerciniu, tačiau tuo pačiu metu jo įgyvendinimą sieja su Rusijos dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimu.

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas anksčiau sakė, kad tai yra komercinis projektas, ir nė viena šalis nelaimės, jei Vokietijos ar kitos Europos bendrovės atsisakys dalyvauti projekte.

  Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis ir konkurencingas ir nenumato nutraukti Rusijos dujų tranzito per Ukrainą į ES.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (261)

  Dar šia tema

  Dauguma Vokietijos gyventojų palaiko "Nord Stream-2", rodo apklausa
  "Nord Stream-2" paneigė "Naftogaz" pareiškimą dėl Danijos pozicijos projekte
  "Gazprom" vadovas pareiškė, kad nėra kliūčių "Nord Stream-2"
  "Gazprom" nutiesė apie 37% dujotiekio "Nord Stream-2" per Baltijos jūrą
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos