20:38 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Pasak BNK vadovo pavaduotojo, sumažėjus Rusijos naftos perdirbimo apimtims, Baltarusijos eksporto apimtys taip pat mažėja

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Baltarusija sustabdė lengvųjų naftos produktų ir dyzelino eksportą į Baltijos šalis, Lenkiją ir Ukrainą, pranešė RIA Novosti, su nuoroda į Baltarusijos naftos kompanijos (BNK) vadovo pavaduotoją Sergejų Gribą.

  Naftos gavyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Jis paaiškino, kad taip yra dėl sumažėjusių perdirbimo apimčių, kurias sąlygojo prastos kokybės žaliavų tiekimas iš Rusijos.

  "Šiuo metu (sutartiniai įsipareigojimai — Sputnik) sustabdomi, kol bus išspręsta problema su Rusijos nafta", — sakė jis.

  Pasak BNK vadovo pavaduotojo, atitinkamai sumažinus perdirbamos naftos iš Rusijos naftos kiekį, sumažėja Baltarusijos eksporto apimtis.

  "Eksportuojama mažiau tam, kad būtų visiškai aprūpinta vidaus rinka", — aiškino Gribas.

  Pasak jo, Minskas stengiasi užkirsti kelią sankcijoms dėl lengvosios naftos produktų eksporto sustabdymo. Apskaičiuojama dėl eksporto sustabdymo padaryta žala.

  Be to, Gribas sakė, kad Baltarusija tariasi su Latvija ir Lietuva dėl terminalų, galinčių priimti naftą jūroje, pirkimo 200-300 tūkst. tonų per mėnesį.

  Pasak BNK vadovo pavaduotojo, aktyvų įsigijimas uostuose yra svarbus, taip pat atsižvelgiant į alternatyvų naftos importui paiešką po mokesčių manevro Rusijoje.

  Prieštaringas klausimas Rusijai ir Baltarusijai yra mokestinis manevras Rusijos naftos pramonėje, kuri numato laipsnišką naftos eksporto nulinio muito nulio ir jo gamybos mokesčio tarifo padidinimą. Baltarusijos sąnaudos atsirado dėl numatomo naftos kainos padidėjimo ir mažesnių naftos produktų eksporto muitų.

  Anksčiau "Belneftekhim Concern" paskelbė, kad Rusijos eksportuojamas mišinio "Urals", kuris patenka į "Gomeltransneft Družba" dujotiekio pagrindinį naftotiekio vamzdyną, kokybė smarkiai pablogėjo. Buvo paaiškinta, kad Rusijos naftos sudėtyje yra organinių chloro junginių, viršijančių ribines vertes dešimtis kartų.

  Rusijos tiekėjo "Transneft" atstovai, dalyvaujantys patikrinimo metu, sutiko su Baltarusijos koncerno išvadomis. Antradienį Rusijos bendrovė pažadėjo normalizuoti situaciją, susidariusią su vamzdynu "Družba" tiekiamos naftos kokybe.

  Dar šia tema

  Vakarų Lietuvoje paskelbtas naftos gavybos konkursas
  Rusija paskelbė, kiek metų ji dar turės pakankamai naftos
  Kijevas pareiškė apie ekonomikos žlugimo grėsmę be Rusijos naftos
  Tegai:
  Baltarusija, nafta, Rusija

  Svarbiausios temos