19:13 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Anksčiau Baltarusija dėl Rusijos naftos kokybės problemų sustabdė lengvųjų naftos produktų eksportą į Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Baltarusija tikisi šiemet pradėti importuoti naftą ne iš Rusijos ir jau derasi su Lietuva ir Latvija dėl uostų infrastruktūros įsigijimo, antradienį teigė  bendrovės "Belarusskaja neftenaja kampanija" (BNK) generalinio direktoriaus pavaduotojas Sergejus Gribas.

  Naujos infrastruktūros leistų importuoti naftą jūriniu keliu.

  Anksčiau Baltarusija dėl Rusijos naftos kokybės problemų sustabdė lengvųjų naftos produktų eksportą į Baltijos šalis, Lenkiją ir Ukrainą.

  Pasak Gribo, jei mažėja Rusijos naftos perdirbimo apimtis, Baltarusijos eksporto apimtis taip pat mažėja. Jis pabrėžė, kad uosto naftos importui pasirinkimas priklausys nuo sąlygų, kurias pasiūlys BNK partneriai Baltijos šalyse.

  Europos Komisija stebi ir vertina situaciją, susijusią su Baltarusijos naftos produktų tiekimu į Baltijos šalis ir Lenkiją, pranešė RIA Novosti su nuoroda į šaltinį Europos Komisijoje.

  Kaip pažymėta Europos struktūroje, Baltijos šalys ir Lenkija turėtų turėti pakankamai rezervų nenumatytoms aplinkybėms.

  Kaip RIA Novosti nurodė šaltinis, dabar Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija turi pakankamai naftos atsargų nenumatyto atvejo sąlygomis.

  Antradienį Baltarusijos naftos perdirbimo bendrovės "Belneftechim" direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Sizovas įspėjo, kad užteršta nafta iš Rusijos jau pateko į ES rinką.

  Dar šia tema

  "Lukoil" planuoja pradėti naftos gavybą Baltijos jūros šelfe
  JAV 2024 metais aplenks Rusiją naftos eksporte
  Rusija nutraukė naftos eksportą į Ukrainą
  Tegai:
  naftos produktai, Rusija, Baltarusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos