23:22 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Lietuvos valdžia galėtų susimąstyti apie savo piliečius, o ne veikti tik tam, kad pakenktų Rusijai, sako analitikas Aleksandras Razuvajevas

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Lietuvos konservatoriai pasiūlė apriboti suskystintų gamtinių dujų pirkimą iš Rusijos.

  Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Vyriausybę ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą dėl "Lietuvos energijos tiekimo" gamtinių dujų pirkimų iš įmonės "Novatek".

  Interviu Sputnik Lietuva bendrovės "Alpari" analitikos skyriaus direktorius Aleksandras Razuvajevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos net nesusimąsto apie savo šalies pelną.

  "Turime suprasti, kad iš pradžių mes manėme, jog ekonominiai skaičiavimai ir sveikas protas dominuos prieš politiką. Tačiau matome, kad nedominuoja. Lietuva — ne pati turtingiausia valstybė. Galėtų pagalvoti apie savo pensininkus ir visa kita. Bet jei nugali noras "iš pykčio mamai nušalti ausis", tai yra jų reikalas. Bet vis dėlto Lietuvos rinka mūsų eksportuotojams "Gazprom" ir "Novatek" — labai maža ir ne prioritetinė", — sakė analitikas.

  Pasak Razuvajevo, atsisakyti bendradarbiavimo su bendrove tik todėl, kad ji priklauso Rusijai, tiesiog neadekvatu iš Lietuvos pusės.

  "Galima prisiminti "Mažeikių naftos" istoriją (2006 metais parduota Lenkijos PKN "Orlen" — Sputnik). Galų gale, "Lukoil" ir "TNK-BP" pasiūlė labai gerus pinigus, o ji (Lietuvos valdžia — Sputnik) pardavė lenkams už mažesnę kainą. Beje, "Rosneft" taip pat pasiūlė labai gerus pinigus, tačiau jie sakė: "Rusijos valstybei priklausanti įmonė — geriau mažiau, bet kad pinigai būtų ne iš Rusijos". Man atrodo, kad tai neadekvatu, bet tai yra jų reikalas. Galbūt jie laiko save turčiais", — sakė analitikas.

  Dar šia tema

  Lietuva pradėjo pirkti dujas iš SGD gamyklos Leningrado regione
  SGD terminalo paslaptis: Rusija gelbėja Lietuvos "energetinę nepriklausomybę"
  Šiaurės kryptimi. Kaip "Rusijos Arktis" keičia Europos žemėlapius
  Kas bendro tarp Estijos prezidentės vizito į Rusiją ir "Baltijos SGD"
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos