11:33 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Lietuvos sostinė įvardijama tarp penkių geriausių ateities išmaniųjų vietovių, vertinant strategiją pritraukti ir išlaikyti išmanius verslus

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Vilnius pateko į "protingų miestų" reitingo "fDi Intelligence" penketuką pagal Didžiosios Britanijos verslo laikraščio "Financial Times" versiją.

  Reitinge buvo vertinamos miestų, šalių ar net regionų investicijų pritraukimo į "protingus ateities miestus" strategijos. Taip pat buvo įvertinti verslo ir akademinės bendruomenės dalyvavimas, finansavimo paskirstymas, inovacijos ir ekonominis potencialas.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Lietuvos sostinė užėmė antrąją vietą nominacijoje "FDI Strategy" (geriausia užsienio investicijų pritraukimo strategija — Sputnik). Pirmoji vieta reitinge atiteko Dublino išmaniajam verslo kvartalui Smart Docklands. Trečiąją vietą užėmė Hamburgas, ketvirtąją — Bogota ir penktąją — Kanados Stratfordas.

  Ekonominio efektyvumo reitinge Vilnius užėmė devintąją vietą, o Kaunas — trečiąją. Pirmauja Makedonijos sostinė Skopjė.

  Tačiau į perspektyviausių "protingų miestų" reitingą nepateko nė vienas Lietuvos miestas. Čia pirmąją vietą užėmė Singapūras. Į lyderių trejetuką pateko Londonas ir Dublinas. Į geriausių dešimtuką pateko Bangaloras, Paryžius, Tokijas, Monrealis, Niujorkas, Torontas ir Pekinas.

  "Miesto išmanumą kuria ne pavienių technologijų ir inovacijų pritaikymas, o gebėjimas jas integruoti, derinti tarpusavyje taip, kad miestas būtų kuo patogesnis tiek vietinei bendruomenei, tiek miestą besirenkantiems užsienio verslams. Todėl džiugu, kad esame vertiname būtent už strategines miesto pastangas ir išmanaus miesto kūrimo kryptį. Tai rodo, kai einame teisingu keliu", — sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Pasak mero, Vilnius tampa vis žinomesnis dėl savo atvirųjų duomenų politikos — miesto savivaldybė suteikia laisvą prieigą prie finansinių, viešųjų pirkimų, nekilnojamojo turto, transporto ir kitų duomenų.

  "fDi Intelligence" — prestižinio leidinio "Financial Times" padalinys, reguliariai skelbiantis miestų ir šalių reitingus.

  Tegai:
  reitingas, Vilnius

  Svarbiausios temos