11:35 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  149

  Manoma, kad siunta skirta trąšų gamyklai "Achema"

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyks kitas Rusijos dujų bendrovės "Novatek" laivas su suskystintomis gamtinėmis dujomis. Apie tai praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "Baltic Course".

  Tanklaivis eina iš Vysocko uosto. Pagal "Klaipėdos naftos" tvarkaraštį, šią savaitę laukiamas laivas su septyniais tūkstančiais kubinių metrų SGD. Daroma prielaida, kad siunta skirta didžiausiai Baltijos šalyse veikiančiai trąšų gamyklai "Achema".

  Remiantis "Refinitiv Eikon" terminalo laivų sekimo sistema, iš Vysocko nuo kovo 31 dienos iki balandžio 16 dienos buvo išsiųstos septynios dujų partijos, kurių bendras tūris siekia 67,8 tūkst. kubinių metrų. Trys iš jų buvo išsiųsti į Lietuvą. Lietuvoje rusiškas dujas perka "Achema" ir valstybinė įmonė "Lietuvos energijos tiekimas" (LET).

  Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išleido pirmąjį SGD gamyklos "Kriogaz-Vysock" krovinį. Rusijos vadovas pažymėjo, kad Maskva planuoja palaipsniui didinti dujų suskystinimo pajėgumus, kad galėtų užimti vertingą nišą pasaulio rinkoje. Planuojama, kad tiekimas bus vykdomas ne tik vidaus rinkoje. Galimos eksporto šalys — Šiaurės Europos, Skandinavijos ir Baltijos regiono valstybės.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivos-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos apsimoka.

  Dar šia tema

  Šiaurės kryptimi. Kaip "Rusijos Arktis" keičia Europos žemėlapius
  Putinas paskelbė, jog 2020-aisiais paleis antrą "Kriogaz-Vysock" SGD liniją
  Analitikas: Lietuvai nereikia gerų SGD kainų, svarbiausia, kad būtų "ne iš Rusijos"
  Žiniasklaida: Vokietijos ambasadorė JAV ragina negriežtinti sankcijų Rusijai
  Tegai:
  Rusija, SGD, Achema, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas

  Svarbiausios temos