00:48 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)
  119

  Protingas požiūris laimi, kai lietuviams siūloma alternatyva branduolinės elektrinės atžvilgiu, sako ekonomistas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Kauno technikos universitetas (KTU) apklausė lietuvius apie jų požiūrį į Baltarusijos AE statybas prie Lietuvos sienos. Apklausos duomenimis, 65,5 proc. apklaustųjų mano, kad statoma atominė elektrinė kelia grėsmę Lietuvos saugumui.

  Tik 12,3 proc. respondentų turi kitokią nuomonę.

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius sakė, kad, atsižvelgiant į informacijos karo prieš Baltarusijos atominę elektrinę Lietuvoje intensyvumą, apie 90 proc. gyventojų turėtų priešintis atominės elektrinės statybai.

  "Daugiau nei du trečdaliai reiškia, kad Lietuva ne visiškai kontroliuoja savo informacinę erdvę. Tai reiškia, kad lietuviai suvokia ir alternatyvius požiūrius, kurie skamba iš Rusijos ir Baltarusijos. Tie požiūriai sukuria Baltarusijos AE supratimą kaip ekonomiškai naudingą, ir Lietuvai taip pat, projektą, kuris saugus aplinkai, tai patvirtino tarptautiniai atominės energetikos ekspertai, tap jų ir TATENA", — sakė jis.

  Protingas požiūris į Baltarusijos AE laimi, kai lietuviams siūlomas alternatyvus požiūrius į atominę elektrinę, mano ekspertas.

  "Akivaizdu, kad atominės elektrinės energija bus naudinga Lietuvos ekonomikai. Naudojant atominės elektrinės energiją lietuviams bus sumažinti komunalinių paslaugų tarifai", — sakė jis.

  Antradienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pakomentavo Baltarusijos premjero Sergejaus Rumaso atsakymą į pasiūlymą keisti atominę elektrinę į dujinę jėgainę bei paskelbė, jog priima Baltarusijos siūlymą derėtis dėl bendros Astrave statomos atominės elektrinės stebėjimo sistemos.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Nuo pat statybos pradžios Lietuva priešinosi projektui ir primygtinai ragino kitas Europos šalis boikotuoti jį. Visų pirma Vilnius paskelbė Baltarusijos AE grėsme šalies nacionaliniam saugumui, taip pat priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Dar šia tema

  Ekspertė: Lietuva nori "sušvelninti kampus" situacijoje su Astravo AE
  Ekspertas paaiškino, koks Lietuvos prezidentas reikalingas Minskui
  Kubilius: Premjero kreipimasis į Baltarusiją dėl Astravo AE — politinis žaidimas
  Tegai:
  ekonomika, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos