05:44 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Rytų Europos šalys ne kartą pareikšdavo, kad į jų rinkas patenka žemesnės kokybės produktai, palyginti su tais, kuriuos perka Vokietijos, Prancūzijos ar Jungtinės Karalystės žmonės

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Centrinės Europos šalys kartu kovos su dvigubos kokybės produktais Europos Sąjungoje, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos ministrą pirmininką Mateušą Moravieckį.

  Lenkijos ministrų kabineto vadovas sakė tai spaudos konferencijoje, kuri buvo surengta Europos Sąjungos "jaunų šalių" vyriausybių vadovų susitikimo proga. Renginys vyksta trečiadienį Varšuvoje su šūkiu "Kartu už Europą".

  Susitikime dalyvavo daugiau nei dešimties šalių atstovai. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, taip pat jo kolegos iš Bulgarijos, Vengrijos, Maltos, Rumunijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos. Be to, į renginį atvyko Kipro, Latvijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Europos Komisijos atstovai.

  "Mes kartu kovosime su dvigubais standartais. Dažnai prastesnės kokybės produktai patenka į Vidurio Europą, o neretai ir dukart brangesni", — sakė Moravieckis.

  Pasak Moravieckio, skirtingos Europos Sąjungos šalys turi skirtingą išsivystymo lygį, ir kalta dėl to buvusi "geležinė uždanga", o ne patys "jaunieji europiečiai".

  "Senųjų" ir "jaunųjų" Europos šalių dvigubos produktų kokybės problema egzistuoja jau kelerius metus. Karts nuo karto Rytų Europos šalių ir Baltijos šalių valdžios pradeda skųstis, kad maisto produktai jų šalyse yra prastesnės kokybės nei, pavyzdžiui, Vokietijoje, Prancūzijoje ar Jungtinėje Karalystėje.

  Balandžio pabaigoje Europos Parlamentas nusprendė stiprinti vartotojų apsaugą valstybėse narėse. Lietuvos teisingumo ministerija paminėjo, kad tai rodo, jog Briuselis pripažįsta dvigubos produktų kokybės standartų taikymo problemą. Visų pirma naujomis taisyklėmis be objektyvių priežasčių draudžiama keisti produktų, kurie parduodami visoje ES vienodoje pakuotėje, sudėtį. Dėl taisyklių pažeidimo nesąžiningiems gamintojams gresia baudos.

  Trečiadienį Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Kipras, Čekija, Vengrija, Malta, Slovakija ir Slovėnija švenčia savo 15-ąsias jų įstojimo į Europos Sąjungą metines.

  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje
  © Sputnik
  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Maisto produktų iš ES kokybę tiktrins ekspertai iš atsakingų institucijų
  Atliktas ne maisto prekių kainų tyrimas
  Auditas atskleidė skirtingą tų pačių produktų kokybę Lenkijoje ir Vokietijoje
  Tegai:
  kokybė, produktai, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos