15:38 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Svinoujscio SGD terminalas, archyvinė nuotrauka

  Europos Komisija pranešė apie rekordinį SGD tiekimo iš JAV padidėjimą

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  2019 metų kovo mėnesį buvo užregistruotas rekordinis JAV SGD tiekimas į ES — daugiau nei 1,4 mlrd. kubinių metrų

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimas iš Jungtinių Valstijų į Europos Sąjungą nuo 2018 metų liepos mėnesio pasiekė 10,4 mlrd. kubinių metrų, t. y. padidėjo 272%, pranešė Europos laikraštis Politico.

  Leidinio duomenimis, 2019 metų kovo mėnesį buvo užregistruotas rekordinis JAV SGD tiekimas į ES — daugiau nei 1,4 mlrd. kubinių metrų.

  JAV yra trečia pagal dydį SGD tiekėja į ES valstybes nares, JAV tenka 12,6 proc. suskystintų dujų rinkos visoje Europoje. Viso SGD eksporto struktūroje JAV siuntos į ES sudaro 35 proc.

  Olegas Aksiutinas, "Gazprom" vystymo perspektyvų departamento valdybos narys ir vadovas, sakė, kad Rusijos kompanija nemato pasaulinių suskystintų gamtinių dujų gamintojų, įskaitant JAV, grėsmės jų pozicijoms Europos rinkoje.

  Aksiutino teigimu, iki 2018 metų pabaigos "Gazprom" dujų eksportas į Europą išaugo iki 201,8 mlrd. kubinių metrų, o tai yra tris kartus didesnis kiekis už visų pasaulio gamintojų tiekiamas SGD į šią rinką ir 55 kartus daugiau nei tiekiama SGD į Europą iš JAV.

  "Gazprom" teigimu, papildomų dujų kiekio paklausa Europos rinkoje didės dėl mažėjančios vidaus produkcijos, numatomo dujotiekio dujų tiekimo iš Alžyro sumažėjimo ir prognozuojamo gamtinių dujų gavybos viršutinės normos Norvegijoje per pirmąjį kito dešimtmečio pusmetį.

  Tuo tarpu, pasak "Gazprom Export" vadovės Jelenos Burmistrovos, 2018 metais vidaus gamybos dalis Europoje nukrito žemiau 50%, o ES SGD terminalai dirba nepilnu pajėgumu.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  SGD laivas-saugykla "Independence" atnaujino savo veiklą
  Rusijos dujos pigesnės: Lietuvos mokesčių mokėtojai pavargo nuo SGD terminalo
  Rusija ketina gaminti iki 140 milijonų tonų SGD per metus
  Paviešintas tanklaivio su Norvegijos SGD atvykimo į Klaipėdą vaizdo įrašas
  Kas bendro tarp Estijos prezidentės vizito į Rusiją ir "Baltijos SGD"
  Tegai:
  SGD, JAV

  Svarbiausios temos