02:28 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (379)
  65

  Baltarusijos prezidentas paragino Lietuvos valdžios institucijas kalbėtis tarpusavyje, taip pat ir saugumo klausimais regione

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Baltarusija norėtų taikiai ir harmoningai bendradarbiauti su kaimynine Lietuva, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į paskelbtą Aleksandro Lukašenkos susitikimo su buvusiu Lietuvos prezidentu, EP nariu Rolandu Paksu medžiagą.

  Baltarusijos lyderis priminė, kad kaimynų nepasirinksi, ir tam, kad abi šalys galėtų gyventi taikiai ir harmoningai, būtina aptarti įvairias temas, įskaitant regioninio saugumo klausimus.

  "Dabar Europoje siautėja stiprios audros, duok Dieve, kad jos bent kiek aprimtų. Kita vertus, yra vietinių problemų. Pavyzdžiui, atominės elektrinės statyba yra labai aktuali tema Lietuvoje ir, manau, ji yra labai politizuota", — sako Lukašenka.

  Rolandas Paksas savo iniciatyva lankosi Baltarusijos sostinėje. Be to, tai yra pirmasis jo oficialus vizitas į Baltarusiją. Susitikimų metu Lietuvos politikas ketina atkreipti dėmesį į diskusiją apie karinę ir politinę situaciją Baltijos regione, taip pat aptarti Baltarusijos atominės elektrinės statybą.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Nuo pat statybos pradžios Lietuva priešinosi projektui ir primygtinai ragino kitas Europos šalis boikotuoti jį. Visų pirma Vilnius paskelbė Baltarusijos AE grėsme šalies nacionaliniam saugumui, taip pat priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (379)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė padėkojo Austrijai už paramą Lietuvai dėl Astravo AE
  Astravo AE pavirsta... Lietuva papasakojo Minskui anekdotą apie dujų stotį
  Ekspertė: Lietuva nori "sušvelninti kampus" situacijoje su Astravo AE
  Kubilius: Premjero kreipimasis į Baltarusiją dėl Astravo AE — politinis žaidimas
  Tegai:
  saugumas, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos