02:35 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (299)
  71

  JAV atstovai mano, kad šis projektas pagilins Vakarų Europos priklausomybę nuo Rusijos dujų, ir tai Rusijai leis gauti dar daugiau svertų Europos užsienio politikoje

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. JAV prieštarauja "Nord Stream-2" dujotiekio statybai, manydamos, kad projektas sustiprins Rusijos įtaką užsienio politikai Europos šalyse — taip JAV energetikos ministras Rikas Peris ketvirtadienį sakė Briuselyje, rašo RIA Novosti.

  "Mes pasisakome prieš energijos naudojimą, kad kitos šalys jaustų energijos poreikį. Mes liekame patikimi dujų tiekėjai. Taigi mes manome, kad dujų gavimas iš JAV yra labai patraukli alternatyva Europos šalims. Dėl tų pačių priežasčių mes prieštaraujame "Nord Stream-2" ir "Turkish stream" statybai. Jie transportuos vieną energijos šaltinį iš vienos šalies. Tuo tarpu vienuolikoje Europos šalių nuo Rusijos dujų priklauso iki 75% viso importo", — sakė Peris, kalbėdamas SGD konferencijoje.

  Jo nuomone, šis projektas pagilins Vakarų Europos priklausomybę nuo Rusijos dujų, ir tai Rusijai leis gauti dar daugiau svertų Europos užsienio politikoje.

  Projektas "Nord Stream-2"

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma statyti du dujotiekio vamzdynus, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus nuo Rusijos krantų per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Naują dujotiekį planuojama pastatyti 2019 metais. Jis bus nutiestas per Baltijos jūros pakrantėje esančių šalių (Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos) teritorines arba išimtines ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina kompanija "Nord Stream 2 AG", kurios vienintelis akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Winterand" — įsipareigojo finansuoti "Nord Stream-2" iš viso 50%, t. y. 9,5 mlrd. eurų. "Gazprom" teiks kitą pusę lėšų — 4,75 mlrd. eurų. Tuo tarpu projekto dalyviai planuoja padengti 70% investicijų, pritraukdami projektų finansavimą. Apskaičiuota, kad bendra projekto kaina yra 9,5 mlrd. eurų.

  Ukraina ne itin pritaria projektui, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito ir daugelyje Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą bei JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne kartą pažymėjo, kad Berlynas mano, jog "Nord Stream-2" yra komercinis projektas, tačiau ji susieja jo įgyvendinimą su Rusijos dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimu.

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas anksčiau sakė, kad tai yra komercinis projektas, ir jokia šalis nelaimės, jei Vokietija ar kitos Europos bendrovės atsisakys dalyvauti jame.

  Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad projektas yra visiškai komercinis ir konkurencingas, ir pažymėjo, kad tai nereiškia, jog sustabdomas Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą į ES.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (299)

  Dar šia tema

  Rusijos vandenyse pradėta tiesti "Nord Stream-2" vamzdžius
  "Gazprom" nutiesė apie 37% dujotiekio "Nord Stream-2" per Baltijos jūrą
  Viskas... ne dėl dujų? Kodėl JAV pasisako prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  užsienio politika, dujos, Europa, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos