09:49 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Laivas gegužės mėnesio pradžioje pradėjo kelionę iš Melkojos uosto

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Į Klaipėdą atvyko nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Norvegijos, praneša portalas marinetraffic.com.

  Dujų tanklaivis "Arctic Princess" išvyko iš Melkojos uosto gegužės 1 dieną, 21:22 vietos laiku, ir atvyko į Klaipėdą pirmadienį, 12:40 Lietuvos laiku.

  Balandžio pabaigoje į Klaipėdos uostą atvyko laivas, gabenantis Rusijos dujų bendrovės "Novatek" SGD. Buvo daroma prielaida, kad siunta skirta didžiausiai trąšų gamyklai Baltijos šalyse "Achemai".

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivos-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos yra racionalios.

  Dar šia tema

  Analitikas: Lietuvai nereikia gerų SGD kainų, svarbiausia, kad būtų "ne iš Rusijos"
  Europos Komisija pranešė apie rekordinį SGD tiekimo iš JAV padidėjimą
  Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD
  Tegai:
  SGD terminalas, Klaipėdos uostas, SGD

  Svarbiausios temos