20:34 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Visą gegužės mėnesį "Lietuvos energijos tiekimas" tieks dujas latvių įmonei "Rigas siltums", dar dviejų Latvijos bendrovių pavadinimai neatskleidžiami dėl konfidencialumo sutarčių

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Dujų ir elektros tiekėja "Lietuvos energijos tiekimas" pasirašė tris naujas gamtinių dujų tiekimo sutartis su Latvijos tiekėjais, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  "Lietuvos energijos tiekimas" latvių įmonei "Rigas siltums" tieks dujas visą gegužės mėnesį. Tai antras kartas šiemet, kai "Lietuvos energijos tiekimas" laimėjo Rygos centralizuoto šilumos tiekimo įmonės konkursą — "Rigas siltums" dujas iš LET pirko ir kovo mėnesį.

  "Lietuvos energijos tiekimas" gegužę dujomis aprūpins dar dvi dideles latvių bendroves, tačiau dėl konfidencialumo sutarčių šių pirkėjų pavadinimai neatskleidžiami.

  "Šios pardavimo sutartys dar kartą patvirtina, kad esame konkurencingi regione net ir šiltuoju metų laikotarpiu, kai dujų poreikis sumažėja, o paklausa išauga. Diversifikuoti dujų tiekimo šaltiniai ir efektyvus jų panaudojimas yra esminė sąlyga, lemianti "Lietuvos energijos tiekimo" konkurencingumą", — teigia "Lietuvos energijos tiekimo" generalinis direktorius Darius Montvila.

  "Lietuvos energijos tiekimas" yra vienintelė bendrovė regione, užsitikrinusi dujų tiekimą iš trijų skirtingų šaltinių. Įmonė turi ilgalaikio SGD tiekimo sutartį su Norvegijos "Equinor", taip pat dujas perka trumpalaikių SGD sandorių rinkoje, be to, įsigyja vamzdynais tiekiamas dujas ir naudojasi Latvijos Inčukalnio požemine dujų saugykla.

  Anksčiau paaiškėjo, kad "Lietuvos energijos tiekimas" perka gamtines dujas iš įmonės Rusijos įmones "Novatek". Balandžio mėnesį žiniasklaida sužinojo, kad į Klaipėdos uostą turi atvykti jau ketvirtas Rusijos dujų bendrovės "Novatek" laivas su suskystintomis gamtinėmis dujomis. Daroma prielaida, kad siunta skirta didžiausiai Baltijos šalyse veikiančiai trąšų gamyklai "Achema".

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivos-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos apsimoka.

  Dar šia tema

  "Lietuvos energijos tiekimas" ir LITGAS taps viena bendrove
  "Lietuvos energijos tiekimas" pardavė Suomijai du SGD krovinius
  Maskva pranešė apie Rusijos sėkmę Baltijos šalių elektros energijos rinkoje
  Kruvina konkurencija: Latvija atkovojo dalį Baltarusijos krovinių iš Lietuvos
  Ketvirtasis laivas su Rusijos SGD atvyksta į Klaipėdos uostą
  Tegai:
  Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos