15:06 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Kijevas, archyvinė nuotrauka

  Pažerti kaltinimai: Rusija kontroliuoja Ukrainos ekonomiką

  © Sputnik / Евгения Новоженина
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  4720

  Rusijos valdžios institucijos gavo galingą svertą, kad galėtų paveikti pasiūlą ir atitinkamai Ukrainos naftos produktų rinką, atsižvelgiant į bendrą Ukrainos ekonomikos būklę

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusija įgijo Ukrainos ekonomikos kontrolę, sakė Energetikos strategijų fondo pirmininkas Dmitrijus Maruničius televizijos kanalo NewsOne eteryje.

  Nuo birželio 1 dienos Rusija tieks Ukrainai anglį, naftą ir jos produktus tik pagal specialius leidimus. Tokie apribojimai tapo atsaku Kijeve paskelbtam apribojimui įvežti prekes iš Rusijos. Pasak eksperto, ši priemonė suteikė Maskvai "galingą poveikio įrankį".

  "Akivaizdu, kad Rusijos valdžios institucijos gavo galingą svertą, kad galėtų paveikti pasiūlą ir atitinkamai Ukrainos naftos produktų rinką, atsižvelgiant į bendrą Ukrainos ekonomikos būklę", — sakė jis.

  Tačiau, pasak Maruničiaus, tikimasi, kad naftos produktų tiekimas iš Rusijos nebus nutrauktas, nes stambios įmonės, tokios kaip "Rosneft", jau gauna leidimą eksportuoti kurą į Ukrainą.

  Paroda AgroBalt Vilniuje
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Ekspertas taip pat komentavo galimybę sudaryti naują sutartį tarp Maskvos ir Kijevo dėl tiesioginių dujų tiekimo apimčių ir mažesnių gamtinių dujų kainų Ukrainos gyventojams.

  "Iki šiol nevyksta derybos (dėl dujų kainų sumažinimo 25 proc. Ukrainai). Šiuo atžvilgiu, kaip matau, Ukrainos valdžios institucijos nenori pasirašyti naujos tranzito sutarties su Rusijos Federacija. Be to, "Naftogaz" nuolat kreipiasi į teismus dėl "Gazprom", be abejo, tokie veiksmai neprisideda prie naujos tranzito sutarties pasirašymo, ir mes vargu, ar matysime ją nuo sausio 1 dienos", — apibendrino Maruničius.

  Balandžio mėnesį Ukrainos vyriausybė išplėtė sankcijas Rusijai. Į šalį įvežamų draudžiamų prekių sąrašą sudarė konservavimo stiklainiai, maisto produktai ir kiti gaminiai. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių. Be specialių leidimų akmens anglies, benzino ir dyzelino tiekimui, Rusija draudžia eksportuoti naftą, etaną, butaną, bitumą, etileną, propileną bei importuoti lengvosios pramonės ir metalo apdirbimo gaminius, vamzdžius, popierių ir kartoną, drabužius ir avalynę.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" vadovas įspėjo apie dujų pirkimo problemas
  "Naftogaz" Švedijos teismui apskundė sprendimą dėl ginčo su "Gazprom"
  Lietuvos bendrovės ir toliau neteisėtai išnaudoja vairuotojus iš Ukrainos
  Tegai:
  ekonomika, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos