19:14 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  JAV doleriai, archyvinė nuotrauka

  Rusija atsakys į naujas JAV sankcijas

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (198)
  82 0 0

  Naujosios sankcijos trukdo pozityviems abiejų šalių ketinimams, kurie susiklostė po to, kai JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas susitiko su Vladimiru Putinu ir Sergejumi Lavrovu

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Maskva imsis atsakomųjų priemonių, reaguodama į naujas JAV sankcijas pagal Magnickio įstatymą, sakoma Rusijos ambasados Vašingtone pranešime.

  Anksčiau JAV įtraukė penkis Rusijos piliečius į asmenų, kuriems taikomi apribojimai, sąrašą.

  Rusijos ambasada šiuos veiksmus pavadino "bandymu taikyti vienašališkas prievartos priemones, prieštaraujančias tarptautinei teisei". Ambasada priminė, kad civilizuotame pasaulyje tai nepriimtina.

  "Šie veiksmai sulauks atsako. Tuo tarpu, atsakydami į tokius veiksmus, mes visada pabrėžėme, kad tai ne mūsų pasirinkimas. Siekiame ilgalaikio bendradarbiavimo su JAV. Esame tam pasiruošę ir manome, kad tai būtų teisingas sprendimas", — sakoma ambasados komentare.

  Naujosios sankcijos trukdo pozityviems abiejų šalių ketinimams, kurie susiklostė po to, kai JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas susitiko su Vladimiru Putinu ir Sergejumi Lavrovu.

  Be to, diplomatinės atstovybės atstovai pabrėžė, kad apribojimai, ypač prieš "Tereko" specialiąją grupę, trukdo bendradarbiauti kovoje su terorizmu bei parodė, kad Vašingtonas baiminasi, jog šis padalinys gali veikti Arktyje.

  JAV sankcijų išplėtimas pagal Magnickio įstatymą

  JAV finansų ministerija į sankcijų sąrašą įtraukė penkis rusus: Ruslaną Geremejevą, Genadijus Karlovą, Sergejų Kosijevą, Jeleną Trikulia ir "Tereko" specialiosios grupės vadą Abuzaidą Vismuradovą. Be to, sankcijos taikomos visai grupei.

  Ruslanas Geremejevas — buvęs bataliono vadas, kurį Boriso Nemcovo šeimos advokatai kaltino Nemcovo nužudymu. Kosijevas — buvęs Karelijos pataisos kolonijos Nr. 7 vadovas, kuris buvo nuteistas 2,5 metų kalėjimo už piktnaudžiavimą valdžia. Pasak žiniasklaidos pranešimų, Genadijus Karlovas dirbo Tyrimų komitete prie Vidaus reikalų ministerijos ir buvo susijęs su "Magnickio byla", o Elena Trikulia buvo Tyrimo komiteto tyrėja.

  2012 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas priėmė Magnickio aktą dėl sankcijų rusams, kurie, pasak Amerikos valdžios institucijų, yra susiję su žmogaus teisių pažeidimais.

  Rusijos valdžios institucijos savo ruožtu pakartotinai pareiškė, kad Magnickio bylos politizavimas yra nepriimtinas. Vėliau aktas gavo pasaulinės teisės statusą, pagal kurį sankcijos neturėtų apsiriboti Rusijos piliečiais, bet būtų taikomos visose šalyse, kuriose pažeidžiamos žmogaus teisės.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (198)

  Dar šia tema

  Latvijos URM įtraukė 49 užsieniečius į "Magnickio sąrašą"
  Jungtinė Karalystė rengia savo "Magnickio sąrašą", rašo žiniasklaida
  Rusija nepaliks be atsako Baltijos šalių priimtų "Magnickio sąrašų"
  Lietuva pasiūlė įšaldyti rusų, patekusių į "Magnickio sąrašą", turtą
  Tegai:
  JAV, sankcijos

  Svarbiausios temos