03:20 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1104
 • RUB73.1897
  Nord Sream-2 statybos Vokietijos teritoriniuose vandenyse, archyvinė nuotrauka

  "Nord Stream-2" statybos gali užsitęsti iki 2020 metų antrojo pusmečio

  © AFP 2019 / BERND WUESTNECK
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (168)
  30 0 0

  Danijai jau pateiktos dvi paraiškos dėl statybų — pagrindinio maršruto šalies teritoriniuose vandenyse į pietus nuo Bornholmo ir alternatyvaus maršruto nuo Danijos IEZ iki šiaurės vakarų Bornholmo

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. "Nord Stream-2" statybos gali užsitęsti iki 2020 metų antrojo pusmečio, įgyvendinant trečiojo dujotiekio trasos variantą, kurį Danija pareikalavo apsvarstyti balandžio mėnesį, jei Danija patvirtins projektą iki šių metų pabaigos, teigiama "Nord Stream-2" ataskaitoje.

  "Leidimai buvo išduoti Švedijoje, Vokietijoje, Suomijoje ir Rusijoje. 2018 metais pradėti statybos darbai visose keturiose minėtose šalyse, o dujotiekis šiuo metu yra statomas Vokietijos, Švedijos ir Suomijos vandenyse. Dujotiekis bus baigtas ir parengtas transportuoti dujas 2020 metų antroje pusėje", — teigiama ataskaitoje, pateiktoje už projektą atsakingai Danijos institucijai.

  Birželio 19 dieną Danijoje vyks vieši klausymai dėl "Nord Stream-2" trečiojo maršruto. Posėdžių metu bus svarstoma pateikta poveikio aplinkai vertinimo ataskaita išilgai trečiosios dujotiekio trasos į pietryčius nuo Bornholmo, einančios per Danijos išskirtinę ekonominę zoną.

  Balandžio 15 dieną "Nord Stream 2 AG" pranešė, kad pateikė trečią prašymą Danijai dėl "Nord Stream-2" statybos, šiuo metu Danijos išskirtinėje ekonominėje zonoje (į pietus nuo Bornholmo). Kovo mėnesį Danijos valdžios institucijos paprašė bendrovės apsvarstyti šią konkrečią galimybę. Šioje programoje yra dvi maršruto alternatyvos. Danijai jau pateiktos dvi paraiškos dėl statybų — pagrindinio maršruto šalies teritoriniuose vandenyse į pietus nuo Bornholmo ir alternatyvaus maršruto nuo Danijos IEZ iki šiaurės vakarų Bornholmo.

  "Nord Stream-2" projekte numatoma tiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Pagal planą, dujotiekis eis per Rusijos Federacijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. Iš šių šalių "Nord Stream 2 AG" liko gauti statybos leidimą tik iš Danijos.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG", kurioje yra vienintelis akcininkas — "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" savo ruožtu įsipareigojo finansuoti viso 50% "Nord Stream-2" išlaidų, t. y. 950 milijonų eurų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (168)

  Dar šia tema

  Viskas... ne dėl dujų? Kodėl JAV pasisako prieš "Nord Stream-2"
  Rusijos vandenyse pradėta tiesti "Nord Stream-2" vamzdžius
  JAV energetikos ministerija paaiškino, kodėl jos prieštarauja "Nord Stream-2"
  Ekspertas: ES gėda dėl JAV veiksmų "Nord Stream-2" atžvilgiu
  JAV parengtas įstatymo projektas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  statyba, Danija

  Svarbiausios temos