05:29 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras pabrėžė, kad Kinija nori matyti kuo daugiau lietuviškos produkcijos savo rinkoje, ir džiaugiasi, kad vyksta aktyvus dvišalis bendradarbiavimas

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Ministras Giedrius Surplys, Hangzhou mieste (Kinija) šiandien susitikęs su Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministru Han Changfu, aptarė tolimesnius veiksmus siekiant atverti šios šalies rinką platesniam lietuviškų produktų asortimentui: mėsos ir jos subproduktų, pieno ir grūdų produktams, konditerijos gaminiams, medui, įvairioms žuvų rūšims, rašoma Žemės ūkio pranešime.

  Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras pabrėžė, kad Kinija nori matyti kuo daugiau lietuviškos produkcijos savo rinkoje, ir džiaugiasi, kad vyksta aktyvus dvišalis bendradarbiavimas. Kiti metai Kinijoje bus žemės ūkio metai, tad šiam sektoriui bus skiriamas dar didesnis dėmesys, kaip ir bendradarbiavimui su artimais prekybos partneriais, tarp kurių yra ir Lietuva.

  Lietuvos įmonės, anot žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio, suinteresuotos ne tik eksportu, Lietuva nori matyti Kiniją kaip partnerę ir investuotoją žemės ūkio gamyboje. Jis taip pat pabrėžė, kad prioritetas yra naujų leidimų gavimas.

  Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras Han Changfu pažadėjo perduoti šį prašymą Kinijos muitinės administracijai. Galiausiai abu ministrai sutarė, jog svarbu bendradarbiauti kovoje su afrikiniu kiaulių maru. Kinijos žemės ūkio ministras pritarė Lietuvos siūlymui keistis gerąja praktika bei vykdyti tyrimus, nes jau girdėjo, kad Lietuva šioje srityje šiuo metu yra lyderė, turi kompetentingus specialistus ir gali pasiūlyti kokybiškus mokymus.

  Dar šia tema

  Lietuviška žemės ūkio produkcija pasieks Kinijos rinką
  Paskutinis kinų įspėjimas: kokias pasekmes Kinijos nemalonė sukels Lietuvai
  Tegai:
  bendradarbiavimas, Kinija

  Svarbiausios temos