04:48 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Ypatingą dėmesį planuojama skirti tokioms vietovėms kaip Marijampolė, Visaginas ir Kėdainiai, kur kuriamos naujos darbo vietos

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Lietuvoje šiais metais kelių ir gatvių statybai ir remontui iš rezervinių fondų bus paskirstyta beveik 20 milijonų eurų, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Fondai yra Lietuvos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo dalis.

  Pirmenybė teikiama skubiems remonto ir rekonstrukcijos darbams bei prioritetiniams, Vyriausybės programai įgyvendinti svarbiems kelių objektams.

  Rezervinės lėšos taip pat numatytos keliams į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, ir sodininkų bendrijų gatvėms.

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis papasakojo, kad šiais metais lėšos bus paskirstytos pagal naujus principus.

  "Be skubių remonto darbų ir prioritetinių projektų, pirmą kartą daug dėmesio skiriama teritorijų, kuriose kuriamos darbo vietos, pasiekiamumui gerinti. Be to, šalies savivaldybės skatinamos aktyviau registruoti savo vietinės reikšmės kelis, joms suteikiama daugiau laisvės nuspręsti, kuriuos kelius ar gatves rekonstruoti", — sakė ministras.

  Planuojama, kad daugiau kaip po šimtas tūkstančių eurų bus skirta Kaišiadorių ir Šilutės rajonų vietinės reikšmės keliams remontuoti.

  Baltarusijos pasienis
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Didesnioji likusių rezervinių lėšų dalis — 12,68 milijono eurų — paskirstyta kelių projektams, kuriuos vykdant bus įgyvendinama Vyriausybės programa ir atliekami prioritetiniai darbai. Pirmenybė teikiama kelių objektams, tiesiogiai susijusiems su ypatingos valstybinės svarbos projektais "Rail Baltica" ir "Via Baltica". 

  Pavyzdžiui, Kaune trims su "Rail Baltica" susijusiems projektams skiriama 5,17 milijono eurų. Panevėžio rajone 294,8 tūkstančio eurų skiriama tiesti keliams, jungiantiems Panevėžio aplinkkelį (magistralę "Via Baltica") su Paviešečių ir Vynupės kaimais. Apie 1,7 milijono eurų numatoma kelio A14 Vilnius–Utena ruožui rekonstruoti. 

  Siekiant pagerinti susisiekimą su teritorijomis, kuriose kuriamos darbo vietos, numatoma finansuoti kelių tiesimą arba rekonstrukciją septyniose savivaldybėse — Marijampolės, Visagino savivaldybėse, Panevėžio mieste bei Kėdainių, Akmenės, Švenčionių ir Vilniaus rajonuose. Tam skiriama 2,79 milijono eurų.

  Dar šia tema

  Raskite skirtumų: kelių remontas žiemą Vilniuje ir Rygoje — video
  2021-aisiais Lietuvoje prasidės autonominių automobilių diegimas
  Lietuva pasirašė deklaraciją dėl tarptautinio kelio "Via Carpatia" plėtros
  Tegai:
  keliai, Lietuva

  Svarbiausios temos