05:34 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (92)
  55

  Tikimasi, kad bendradarbiaudamos šalys plėtos regioninę dujų rinką, taip pat spręs Baltijos šalių tinklų sinchronizavimo su Europa klausimus

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Baltijos šalių vadovai ir JAV energetikos sekretorius Rikas Peris (Rick Perry) nusprendė sukurti naują energetinio bendradarbiavimo formatą "3+1", praneša Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba.

  Elektros laidai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Susitikimas įvyko Kijeve Jungtinių Valstijų iniciatyva, siekiant stiprinti Baltijos šalių ir JAV bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje.

  Planuojama, kad formatas "3+1" padės stiprinti praktinį bendradarbiavimą tokiose srityse kaip Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa, kibernetinis saugumas, atsinaujinanti energetika, bendros regiono gamtinių dujų rinkos kūrimas.

  Planuojama, kad sutartis bus pasirašyta rugsėjo mėnesį Vilniuje.

  Keturšaliame susitikime taip pat kalbėta amerikiečių suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo klausimais. 

  Elektros tinklų sinchronizacija

  Baltijos šalys bus prijungtos prie kontinentinės Europos energetikos sistemos iki 2025 metų per Lenkiją — per jau esamą "LitPol Link" jungtį ir naująjį jūrinį kabelį. Toks susitarimas buvo sudarytas, kad Baltijos šalys pasitrauktų iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

  Pirmajam infrastruktūros modernizavimo projekto etapui Baltijos šalims buvo skirta 432,5 milijono eurų iš ES.

  Savo ruožtu Rusija aktyviai ruošiasi užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Elektra regioną aprūpins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas siekia apie vieną gigavatą.

  SGD tiekimas į Baltijos šalis

  2015 metais Lietuvoje atsirado nuosavas suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas Klaipėdoje. Valdžia teigė, kad tai leis respublikai atsikratyti "Gazprom" monopolijos. Tuo pačiu metu Vilnius ir toliau didina Rusijos kuro pirkimo apimtis.

  Daugiausia SGD į Lietuvą eksportuoja JAV ir Norvegija. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos apsieina daugiau nei Rusijos, tačiau Lietuvos vadovybė neatskleidžia kuro pirkimo kainos, teigdama, kad išlaidos atsiperka.

  Interviu Sputnik radijui politikos mokslų daktaras Andrejus Manoilo pažymėjo, kad Rusijos dujų tiekimas į Europą trukdo amerikiečiams įvesti savo brangiai kainuojančias SGD į rinką.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (92)

  Dar šia tema

  Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD
  "Lietuvos energijos tiekimas" pardavė dujų trims Latvijos įmonėms
  Estija ir Latvija susitarė dėl elektros energijos iš Rusijos mokesčių
  "Elektrum Lietuva": šalyje vėl pabrango elektra
  Tegai:
  JAV, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Baltijos šalys, Estija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos