07:56 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (353)
  113

  Anksčiau JAV energetikos sekretorius pareiškė, kad Vašingtonas ketina taikyti sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio "Nord Stream-2" statyboje

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Vokietija nepritaria ekstrateritorinėms sankcijoms, kurias Jungtinės Valstijos gali nustatyti bendrovėms, dalyvaujančioms dujotiekio "Nord Stream-2" statyboje, pareiškė Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovė. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Anksčiau JAV energetikos sekretorius Rikas Peris (Rick Perry) pareiškė, kad Vašingtonas ketina taikyti sankcijas "Nord Stream-2" atžvilgiu. Atstovų rūmai ir Senatas gali parengti įstatymo projektą dėl apribojimų įmonėms, kurios dalyvauja projekte "Nord Stream-2".

  "Mes įsidėmėjome šiuos (Perio — Sputnik) teiginius, nekomentuojame jų. Mes griežtai atmetame ekstrateritorines sankcijas", — pareiškė Vokietijos ministerijos atstovė.

  "Nord Stream-2" projekte numatoma tiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Pagal planą, dujotiekis eis per Rusijos Federacijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" liko gauti statybos leidimą tik iš Danijos.

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo. Projektą taip pat palaiko Austrija, Norvegija.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra  JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, Lenkija ir kai kurios kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (353)

  Dar šia tema

  Vaizdo įraše pavaizduotas "Nord Stream-2" vamzdžių tiesimas Baltijos jūroje
  JAV parengtas įstatymo projektas prieš "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2" statybos gali užsitęsti iki 2020 metų antrojo pusmečio
  Merkel įvertino Europos Komisijos galimybes sustabdyti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  JAV

  Svarbiausios temos