01:12 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)
  79

  Amerikiečiai jau nesėkmingai bandė blokuoti Rusijos dujų tranzitą į Vokietiją ir bando dar kartą, mano judėjimo "Didžiosios Tėvynės patriotai" lyderis Nikolajus Starikovas

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovė pareiškė, kad Vokietija nepritaria sankcijoms, kurias JAV ketina taikyti įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio "Nord Stream-2" statyboje.

  Ministerija tai paskelbė kaip atsaką į JAV energetikos sekretoriaus Riko Perio (Rick Perry) žodžius. Peris pažymėjo, kad netrukus Atstovų rūmai ir Senatas parengs atitinkamą įstatymų projektą.

  Interviu Sputnik radijui judėjimo "Didžiosios Tėvynės patriotai" lyderis Nikolajus Starikovas papasakojo, kad JAV laikosi savanaudiškų interesų, stengdamosi sustabdyti dujotiekio statybą.

  "JAV šiandien atsiduria sudėtingoje situacijoje. Atsižvelgdamos į savo savanaudiškus interesus, jos turi užblokuoti dujotiekio "Nord Stream-2" statybą. Antroji priežastis, kodėl JAV daro spaudimą savo sąjungininkams, yra poreikis išlaikyti rusofobinį režimą Kijeve", — teigia visuomeninis veikėjas.

  Pasak Starikovo, situacija su Vokietijos ir JAV dalyvavimu Rusijos dujų tranzite pasikartoja XXI amžiuje.

  "Tiesą sakant, mums atliekamas antrasis ekonominės dramos, kuri jau buvo Tarybų Sąjungoje, veiksmas. Ir tada, lygiai taip pat, pagal tikslų scenarijų, JAV bandė užblokuoti dujotiekio statybą, kuris vedė iš TSRS į Vokietiją, tik sausumoje. Tada amerikiečiams nepavyko, o Vokietijos kancleris Vilis Brandtas atsispyrė amerikiečių spaudimui, gavo Nobelio taikos premiją. Manau, kad dabartinė padėtis plėtosis pagal šį scenarijų", — pasakė Starikovas.

  "Nord Stream-2" statyba

  "Nord Stream-2" projekte numatoma tiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

  Pagal planą, dujotiekis eis per Rusijos Federacijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" liko gauti statybos leidimą tik iš Danijos.

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo. Projektą taip pat palaiko Austrija, Norvegija.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra  JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, Lenkija ir kai kurios kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" statybos gali užsitęsti iki 2020 metų antrojo pusmečio
  Merkel įvertino Europos Komisijos galimybes sustabdyti "Nord Stream-2"
  JAV parengtas įstatymo projektas prieš "Nord Stream-2"
  Vaizdo įraše pavaizduotas "Nord Stream-2" vamzdžių tiesimas Baltijos jūroje
  Tegai:
  JAV, Vokietija, TSRS, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos