20:57 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  139

  Šis krovinys skirtas didžiausiai dujų vartotojai Lietuvoje, Jonavos trąšų gamintojai "Achema"

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Klaipėdos SGD terminalą pasiekė naujas didžiausios privačios Rusijos dujų bendrovės "Novatek" dujų krovinys.

  Šis krovinys skirtas didžiausiai dujų vartotojai Lietuvoje, Jonavos trąšų gamintojai "Achema", praneša Baltic Course.

  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorės "Klaipėdos nafta" duomenimis, tanklaivis "Coral Fungia" atgabens 10 tūkst. kubinių metrų dujų.

  Portalo marinetraffic.com duomenimis, laivas šeštadienį, apie 05:00, jau atplaukė iki Klaipėdos terminalo. Pasak "Klaipėdos naftos", jis laukia bendrovės grafike numatyto lango. Pagal grafiką Klaipėdos SGD terminale artimiausia 10 tūkst. kubinių metrų perkrova numatyta gegužės 26-27 dienomis.

  Terminalu, be "Achemos", naudojasi ir "Lietuvos energijos" antrinė bendrovė "Lietuvos energijos tiekimas" (LET).

  Anksčiau buvo skelbiama, kad Vysocko į Klaipėdos terminalą uosto jau buvo atsigabenti keturi nedideli kroviniai su "Novatek" dujomis. "Achema" nekomentuoja, iš ko perka dujas.

  Marinetraffic.com duomenimis, birželio 3 dieną į Klaipėdą turėtų atplaukti ir didelis dujovežis "Arctic Princess", nors pagal grafiką, artimiausias toks dujovežis turėtų atvykti tik birželio viduryje.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos atsiperka.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD
  Dujovežis atgabeno į Klaipėdą Norvegijos SGD
  "Lietuvos energijos tiekimas" pardavė dujų trims Latvijos įmonėms
  Paliegę žudikai: kodėl Vakarų žiniasklaida nesužlugdo "Gazprom" netikromis naujienomis
  Tonažas — svarbus rodiklis: kaip Rusija kovos dėl Europos SGD rinkos
  Tegai:
  Achema, SGD terminalas

  Svarbiausios temos