03:07 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Naujieji banknotai dabar bus tokio paties pločio kaip ir 50 eurų banknotas, todėl jie geriau tilps į žmonių pinigines

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Šiandien Lietuvoje ir kitose euro zonos šalyse į apyvartą išleidžiami naujieji 100 ir 200 eurų banknotai, praneša Lietuvos bankas.

  100 ir 200 eurų banknotai dabar bus tokio paties pločio kaip ir 50 eurų banknotas, todėl juos tvarkyti ir apdoroti aparatais bus lengviau. Be to, jie geriau tilps į žmonių pinigines ir ilgiau bus tinkami naudoti, nes lėčiau susidėvės.

  Pranešama, kad dėl inovatyvių apsaugos priemonių — hologramos su erdviniais elementais ir patobulinto smaragdo spalvos skaičiaus — banknotus padirbti bus dar sudėtingiau.  

  Naujuosiuose banknotuose panaudotas patobulintas smaragdo spalvos skaičius. Jis yra ir visuose kituose serijos "Europa" banknotuose, o šioje patobulintoje jo versijoje dar matyti simboliai €.

  Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius priminė, kad atsiskaityti bus galima tiek naujaisiais, tiek pirmosios serijos banknotais

  "Išleidus naujuosius banknotus, gyventojai prekybos vietose neribotą laiką galės atsiskaityti tiek naujaisiais, tiek pirmosios serijos banknotais. Prekybininkai naujų 100 ir 200 eurų banknotų išleidimui pasirengti turėjo 9 mėnesius — tikimės, kad jie tinkamai padarė namų darbus ir gyventojai galės sklandžiai atsiskaityti naujaisiais banknotais", — sako Stankevičius. 

  Pirmosios serijos 100 ir 200 eurų banknotai, cirkuliuos kartu su naujaisiais banknotais, tačiau pamažu bus iš apyvartos išimami.

  100 eurų banknotas yra ketvirtas pagal populiarumą Lietuvoje. Jis sudaro 12 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų banknotų, o 200 eurų banknotas  2 proc. Dažniausiai Lietuvoje naudojami 50 ir 20 eurų banknotai. 

  Dar šia tema

  Prisiminsime, kaip eurų banknotai pasiekė Lietuvą
  Į apyvartą daugiau nebeleidžiami 500 eurų banknotai
  Tegai:
  eurų banknotai, banknotai, Lietuva

  Svarbiausios temos