11:32 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Numatoma, jog konteinerinis traukinys bus paleistas nuo birželio mėnesio ir kursuos kas savaitę

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" valdoma krovinių vežimo bendrovė "LG CARGO" pradės konteinerių vežimą iš Klaipėdos į Kijevą, praneša spaudos tarnyba.

  Dėl to Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkeliai gegužės 28 dieną susitarė Odesoje. Maršruto operatoriai tapo bendrovės "Intermodal Container Service" ir "Containerships".

  "Tikimės, jog vos pusantros paros truksiantis krovinių pervežimas šiuo naujuoju maršrutu suteiks naujų mobilumo galimybių šalių verslams", — sakė sutartį pasirašęs "LG CARGO" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

  Numatoma, jog konteinerinis traukinys bus paleistas nuo birželio mėnesio. Jis gabens įvairias prekes, plastiko ir metalo dirbinius, kitas prekes. Traukinys kursuos kas savaitę ir perveš daugiau kaip 10 tūkst. TEU.

  Kaip praneša LG, ateityje svarstoma galimybė išplėsti šį maršrutą iki Odesos ir taip geležinkeliu sujungti neužšąlantį Klaipėdos jūrų uostą su jūrų uostu Odesoje.

  "LG CARGO" gabena naftos ir jos produktus, chemines ir mineralines trąšas, medieną ir jos gaminius. Tuo tarpu iš Ukrainos pervežama daugiausiai augalinės kilmės ir mineralinių produktų, juodųjų metalų.

  Dar šia tema

  Lietuvos muitininkai atskleidė, kiek kontrabandinių rūkalų sulaikė šiemet
  Klaipėdos uostas aplenkė Rygos, Talino ir Kaliningrado uostus pagal konteinerių krovą
  "Lietuvos geležinkeliams" pavyko sutaupyti daugiau nei 11 milijonų eurų

  Svarbiausios temos