15:07 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Bus uždraustos vadinamosios grupinės mokomosios kelionės, keleiviniai automobiliai, taip pat privatūs ir verslo lėktuvai nebus įtraukti į prekių, kurioms išduotos eksporto licencijos, sąrašą

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Jungtinės Valstijos sugriežtino sankcijas Kubai, uždraudė grupines keliones bei automobilių ir lėktuvų eksportą, praneša JAV Finansų ministerijos Užsienio turto kontrolės tarnyba (OFAC).

  Jungtinės Valstijos paskelbė Rusijai naujas sankcijas >>

  Visų pirma, nuo birželio 5 dienos bus uždraustos vadinamosios grupinės mokomosios kelionės. Be to, keleiviniai automobiliai, taip pat privatūs ir verslo lėktuvai nebus įtraukti į prekių, kurioms išduotos eksporto licencijos, sąrašą. Dėl licenzijų bus galima kreiptis į JAV valdžios institucijas, tačiau bus taikoma atsisakymo prezumcija.

  "Kuba ir toliau atlieka destabilizuojantį vaidmenį Vakarų pusrutulyje, teikdama komunizmą regione ir remdama JAV oponentus tokiose šalyse kaip Venesuela ir Nikaragva", — sakė finansų ministras Stevenas Mnuchinas.

  "Administracija priėmė strateginį sprendimą panaikinti sankcijų ir kitų Kubos režimo apribojimų palengvinimą", — pridūrė Mnuchinas.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas grasino taikyti "aukščiausio lygio" sankcijas Kubai dėl to, kad Kuba rėmė Venesuelos prezidentą Nikolą Maduro.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Amerikos analitikas paaiškino, kaip sankcijos kenkia dolerio hegemonijai
  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Kuba

  Svarbiausios temos