22:00 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Transporto sektoriaus atstovai pradėjo svarstyti šią galimybę dėl ES mobilumo paketo ir būsimų pokyčių pačioje Lietuvoje

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Dalis Lietuvos vežėjų gali perkelti verslą į Lenkiją, rašo "RŽD-Partner".

  Kai įmonės svarsto šią galimybę dėl būsimų pokyčių Lietuvoje. Nes valstybėje planuojama didinti tolimojo susisiekimo vairuotojų mėnesinio darbo užmokesčio koeficientą nuo 1,3 iki minimalaus mėnesinio darbo užmokesčio.

  Be to, kelių vežėjų susirūpinimą kelia abejonės dėl ES mobilumo paketo. Pagal vieną iš dokumento nuostatų sunkvežimiai privalo kartą per mėnesį grįžti į registracijos šalį.

  Straipsnyje teigiama, Lietuvos transporto sektoriaus atstovai neseniai lankėsi Lenkijoje ir surinko informaciją apie galimybę iškelti savo verslą.

  "Savesta Consulting", kuri teikia konsultacines paslaugas įmonių steigimo klausimais, vadovo Vytauto Tureko teigimu, šiemet Lenkijoje registruotų sunkvežimių skaičius turėtų padidėti bent tris kartus.

  ES mobilumo paketas — tai iniciatyvų rinkinys, kuris turėtų reguliuoti ES transporto sektoriaus veiklą.

  Lietuvos valdžia nepatenkinta kai kuriomis dokumento nuostatomis ir kartu su kitomis šalimis paprašė atkreipti dėmesį į jo trūkumus.

  Visų pirma jų susirūpinimas susijęs su reikalavimu grąžinti sunkvežimius į registracijos šalį. Be to, šalys nesutinka su pasiūlymu apriboti galimybę teikti paslaugas kitose šalyse ir su draudimu vairuotojams kas savaitę ilsėtis transporto priemonės salone.

  Dar šia tema

  Lietuvos susisiekimo sektoriaus pridėtinė vertė pasiekė 4,97 mlrd. eurų
  Tegai:
  vežėjai, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos